banner87
16 Haziran 2019 Pazar

BEYDEĞİRMENİ PROJESİ ÇED RAPORU GÖRÜŞLERE AÇILDI

Herkes görüşlerini önerilerine ve sorularını bakanlığa iletebilecek

21 Eylül 2017 Perşembe 06:47
Bu haber 742 kez okundu
BEYDEĞİRMENİ PROJESİ ÇED RAPORU GÖRÜŞLERE AÇILDI
Haberici -->

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Beydeğirmeni Besi ve Hayvancılık Projesi için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başladı. Bunun için herkes görüş, soru ve önerilerde bulunabilecek.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Beydeğirmeni Besi ve Hayvancılık Projesi için yapılan ÇED Başvurusu ile ilgili süreci başlattı. Bakanlığa yapılan müracaatla ilgili gelinen nokta hakkında şu bilgi verildi:

“Kayseri ili Kocasinan ilçesi, Kayseri Kırşehir yolu 30’uncu kilometre mevkiinde Kayseri İmar ve İnşaat Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılması planlanan Beydeğirmeni Mahallesi Besi ve Hayvancılık Projesi ile ilgili olarak bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası, Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelendi. Uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED süreci başlamıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler Kayseri Valiliğine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”

KONYALI FİRMA TAKİP EDİYOR

Projeye ait ÇED raporu ile ilgili süreci ise, yüklenen firma olarak Meram Çevre İş Sağlığı ve Güvenliği Çevre Danışmanlık Mühendislik Müşavirlik Ölçüm Hizmetleri Şirketine verildi. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV