banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

BİBER GAZLI DOKTORA ŞİDDET

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, hastanede doktora yönelik yapılan şiddeti kınadı. Hastanede, hasta yakınının doktorun gözüne biber gazı sıkarak şiddet uyguladığı ifade ediliyor.

11 Kasım 2018 Pazar 11:50
Bu haber 626 kez okundu
BİBER GAZLI DOKTORA ŞİDDET
Haberici -->
Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, hastanede doktora yönelik yapılan şiddeti kınadı. Hastanede, hasta yakınının doktorun gözüne biber gazı sıkarak şiddet uyguladığı ifade ediliyor.

Kayseri Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Acil Servisinde 7 Kasım 2018 tarihinde sağlıkta şiddet olayı yaşandı. Yaşanan bu üzücü olay servis çalışanları ve diğer hastaların zarar görmesine neden oldu.

Şiddet olayıyla ilgili verilen bilgide, “Kayseri Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Acil Servisine başvuruda bulunan bir hasta, özel hastaneye sevk edilmek istemiş ancak yapılan muayenenin ardından tedavinin Şehir Hastanesinde mümkün olduğu ve sevk işleminin gerçekleşemeyeceği kendisine iletilmiştir. Bunun üzerine fevri davranışlar gösteren hasta ve yakını görevli doktora hakaret içeren sözler sarf ederek çantasından çıkardığı biber gazını doktorun gözüne sıkmış ve bu esnada gaz ortama yayılmıştır. Olay sonrası Uzm. Dr. M. Bertan Demir, tedavi altına alınmış, ortama yayılan biber gazı nedeni ile serviste görevli sağlık çalışanları ve tedavi gören hastalar gazdan daha fazla zarar görmemeleri için ortamdan uzaklaştırılmıştır” denildi.

Şiddete maruz kalan Uzm. Dr. M. Bertan Demir, yaptığı açıklamada, “Artık bu tür olaylar yaşanmasın. Bizler sağlık personeli olarak gece gündüz demeden özveriyle çalışıyoruz. Hastalarımız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Fakat hastalarımız artık bizim yetkilerimizi aşan şeyler isteyip bunu yapamayacağımızı söylediğimizde de şiddete başvuruyor. Üstelik onların bu hali sadece bize değil artık topluma da zarar veriyor. Bu durumu hem kendi adımıza hem de hastalarımız adına şiddetle kınıyoruz ve artık bu tür olayların yaşanmamasını istiyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik ise yaşanan olayın kendisini derinden üzdüğünü ve adli sürecin başladığını belirterek “Biz hastalarımıza kaliteli sağlık hizmetini sunmak için çaba sarf ederken hasta ve yakınlarının yasal olmayan istekleri bizleri zor durumda bırakmaktadır. Bu yasal olmayan istekler yüzünden de özveriyle çalışan personelimize ve bizden acil hizmet bekleyen hastalarımıza zarar verilmesi moralimizi bozmakta, bizi üzmektedir. Hastalarımız için verilebilecek sağlık hizmetini en üst düzeyde sunmayı kendimize prensip edinmiş ve bu yolda ilerlemekteyiz.  Dileğim böyle olayların artık yaşanmamasıdır” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV