banner198
06 Ekim 2022 Perşembe

BİG-BAG ŞEKER DEPOSU HİZMETE GİRİYOR

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Boğazlıyan Şeker Fabrikası Big-Bag Şeker depomuzun kampanya dönemi içerisinde hizmete girmesi için çalışmalar hızla devam etmektedir” dedi.

06 Eylül 2018 Perşembe 07:10
Bu haber 642 kez okundu
BİG-BAG ŞEKER DEPOSU HİZMETE GİRİYOR
Haberici -->
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Boğazlıyan Şeker Fabrikası Big-Bag Şeker depomuzun kampanya dönemi içerisinde hizmete girmesi için çalışmalar hızla devam etmektedir” dedi.

Kayseri Şeker olarak 2018-2019 Kampanya dönemindeki yatırımlar hakkında açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Kayseri Şeker olarak yatırımlarımız hız kesmeden devam etmektedir” diye konuştu.

Kayseri Şeker’in yeni yatırımlarındaki çalışmaları Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası yöneticileri hep birlikte incelediler. İncelemeler sonrasında açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Öncelikle Şeker sektöründe endüstriyel müşterilerinin ve pazarlama firmalarının taleplerinin Big-Bag ambalaj ağırlıklı olması bizi Big-Bag Şeker deposu yapmaya yönlendirmiştir. Boğazlıyan Şeker Fabrikası Big-Bag Şeker depomuzun kampanya dönemi içerisinde hizmete girmesi için çalışmalar hızla devam etmektedir. Yapımına beş ay önce başlanan Boğazlıyan Şeker Fabrikası Big-Bag şeker depolarında çalışmalar hızla devam ediyor. Kayseri Şeker tarafından 2018-2019 Kampanya dönemindeki yatırımlarımız kapsamında yer alan ve yaklaşık 10 Milyon TL ye mal olan Boğazlıyan Şeker Fabrikası Big-Bag şeker deposunun 37 bin ton kapasitesi bulunmaktadır. Yapımı devam eden Boğazlıyan Şeker Fabrikası ambalajlama tesisimizin de 12. Kampanya dönemine yetiştirilmeye çalışılmaktadır” şeklinde konuştu.

Başkan Akay, devam eden diğer yatırımlar hakkında da şunları söyledi:

“Gemerek Bölgesindeki  1000 Büyükbaş hayvan kapasiteli ve yaklaşık maliyeti 7 milyon TL’ye mal olan Gebe Düve Tesisimizin inşaatı hızla devam etmekte olup bu tesisimiz de  kısa zaman içerisinde hizmete girecektir.”

TANK KAPASİTESİ ARTIRILIYOR

“Ayrıca Boğazlıyan Şeker Fabrikasına 7 Milyon TL ye mal olan Arıtma tesisi Anaerobik tank kapasite artırım inşaatı devam etmektedir. 2 Milyon 200 bin TL’ye mal olan Çandır Bölgesi Tarım Market, Bölge tesisi, Ofis Lojman ve depo inşaatımız hızla devam etmektedir.8 Milyon TL’ye mal olan ve 20 bin ton kapasiteli Yeşilhisar Bölgesi yatay silo inşaatımız da devam etmektedir. Kayseri Şeker Fabrikasında 500 metreküp kapasiteli ve yaklaşık 25 Milyon Liraya mal olan, günde 250 ton kireç üretecek Kireç ocağımız ile 1 Milyon 500 bin TL’ye mal olan 50 ton/Saat kapasiteli Big-Bag ambalajlama tesisimizin de deneme üretimlerine başlanmıştır.”

 

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV