banner87
26 Mart 2019 Salı

BİLİM MERKEZİ SARIZ’DA

Kayseri Bilim Merkezi, bilimi genç beyinlerin ilgi alanı haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

10 Nisan 2018 Salı 06:40
Bu haber 385 kez okundu
BİLİM MERKEZİ SARIZ’DA
Haberici -->

Kayseri Bilim Merkezi, bilimi genç beyinlerin ilgi alanı haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Sarız Belediyesi tarafından ilçeye davet edilen Kayseri Bilim Merkezi burada öğrencilere eğitici faaliyetler içeren programlar sundular.

Bilimsel bilgiyi geniş toplum kitlelerine aktarmak hedefini ilke edinen ve Anadolu’nun en kapsamlı bilim merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi hafta sonu Sarız’da faaliyetine devam etti. Her hafta sonu bir başka yerleşim merkezinde ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmalarında eğlenceli ve eğitici bilimsel etkinlikler yer alıyor. Sarız’a giden Kayseri Bilim Merkezi İlçede bulunan Kadın ve Gençlik Merkezinde Sarızlı gençlerle bir araya geldi. Öğrencilere yönelik eğitici etkinlik sergiledi. Kayseri Bilim Merkezi sadece Kayseri’nin değil Anadolu’nun bilim merkezi olma özelliğini taşıyor.

Kayseri Bilim Merkezinin İlçede yaşayan ailelerin çocukların, genç gençlere çok önemli bir eğitici faaliyet icra ettiğine değinen Sarız Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu, “Bilimsel bilgiyi geniş toplum kitlelerine aktarmak hedefini ilke edinen ve Anadolu’nun en kapsamlı bilim merkezi olan Kayseri Bilim Merkezine ilçemizdeki çok yaralı olacağına inandığımız bu faaliyetinden dolayı emeklerine sağlık diyorum. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmalarında eğlenceli ve eğitici bilimsel etkinlikler yer alması çok güzel, katkıda bulunanlara teşekkür ederim” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV