banner167
02 Ağustos 2021 Pazartesi

BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

Kayseri Bilim Merkezi tarafından düzenlenen ve üç gün sürecek olan Kayseri Bilim Şenliği başladı.

29 Eylül 2018 Cumartesi 06:26
Bu haber 744 kez okundu
BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI
Haberici -->
Kayseri Bilim Merkezi tarafından düzenlenen ve üç gün sürecek olan Kayseri Bilim Şenliği başladı. Bu yıl 3.’sü yapılan Bilim Şenliği’ne büyük ilgi gösterildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Bilim Merkezi’nin çalışmalarıyla bilimsel alt yapıya destek verdiklerini belirterek, tüm ailelere bu tür aktivitelere katılma çağrısı yaptı.

Kayseri Bilim Merkezi’nde yapılan 3. Kayseri Bilim Şenliği 20 ayrı kurumun desteğiyle başladı. Bilim Şenliği’ne özellikle öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Bilim Şenliği’nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı. Başkan Çelik, şenlik alanında oluşturulan stantları gezdi, öğrencilerle sohbet etti, KAYMEK standında ebru yapımına katıldı. Şenlikte yer alan bir robotun Başkan Mustafa Çelik'e Türk Bayrağı getirmesi de büyük alkış aldı.

Açılışta yaptığı konuşmada ülkemizin ve dünyanın ihtiyacı olan bilimi, topluma sevdirmek ve bilimsel alt yapıya destek vermek için Bilim Şenliği’ni düzenlediklerini ifade eden Başkan Çelik, “Sanayici ve iş adamlarımızın katıldığı toplantılarda özellikle vurguladığım bir konuyu burada da ifade etmek istiyorum. Şehrimizin ve dolayısıyla ülkemizin gelişmesi için yapmamız gerekenlerin başında katma değeri yüksek, teknolojik ürünler üretmek geliyor. Yeni buluşlar ve yeni markalar ortaya koymalıyız. Bunu yaptığımız takdirde hiçbir saldırıdan etkilenmeyen güçlü bir ülke olabiliriz. Bunun yolu da bilimsel çalışmalardan geçiyor. Kayseri Bilim Merkezi’ni en başta kurma nedenimiz işte bu. Burada teknolojik ürünlerin üretilmesine yönelik bilimsel çalışmalar yapılmıyor elbette; ama burada bilimsel alt yapıya destek veriliyor. Geleceğimiz olan çocuklarımızın bilimi sevmesi sağlanıyor. Bu merkez bilimi eğitimin bir parçası haline getiriyor” dedi.

20 AYDA 300 BİN ZİYARETÇİ

20 ay önce açtıkları Kayseri Bilim Merkezi’nin kısa sürede şehrin en gözde mekanlarından biri haline geldiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, yapmış olduğu etkinliklerle bilime olan ilgiyi artıran, sadece Kayseri’nin değil Anadolu’nun Bilim Merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi’ni 20 ay içinde 300 bin ziyaretçinin gezdiğini açıkladı.

Bu yıl 3.’sü düzenlenen Kayseri Bilim Şenliği kapsamında hafta sonu bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. 100’e yakın atölye, bilim gösterileri, sahne gösterileri ve farklı temalarda etkinliklerin yapılacağı Bilim Şenliği 10.00 ile 16.00 saatleri arasında gezilebilecek.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV