banner87
21 Mayıs 2019 Salı

BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

68 etkinlik ve bilimsel gösteriler olacak

25 Eylül 2017 Pazartesi 06:30
Bu haber 592 kez okundu
 BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLIYOR
Haberici -->

Sadece kentin değil Anadolu’nun Bilim Merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi, bilimi toplum gündeminde tutmak ve gençlere bilimi sevdirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Eylül ayının sonunda Kayseri Bilim Şenliği yapılacak.

Kayseri Bilim Merkezi bünyesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan "Kayseri Bilim Şenliği" 29-30 Eylül ve 1 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Kayseri Bilim Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan şenlikte, 18 farklı atölye çadırında 68 etkinliğin yanı sıra bilimsel gösteriler de yer alacak. 2. Kayseri Bilim Şenliği’nde bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar gibi etkinlikler düzenlenecek. Bu etkinliklerle katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi amaçlanmıştır.

7’den 77’ye herkesin katılabileceği 3 gün sürecek şenlikte, dileyen herkes, atölye çalışmalarına ve bilimsel etkinliklere iştirak edebilecek.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV