banner87
20 Şubat 2019 Çarşamba

BİN KİŞİLİK MÜŞERREF-İSMAİL YAPICI CAMİ AÇILDI

Mülkiyeti Talas Belediyesine ait, yapımını merhum İsmail Yapıcı’nın üstlendiği Müşerref- İsmail Yapıcı Cami açıldı

16 Nisan 2018 Pazartesi 18:58
Bu haber 897 kez okundu
BİN KİŞİLİK MÜŞERREF-İSMAİL YAPICI CAMİ AÇILDI
Haberici -->
Mülkiyeti Talas Belediyesine ait, yapımını merhum İsmail Yapıcı’nın üstlendiği Müşerref- İsmail Yapıcı Cami, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katıldığı törenle açıldı.

Harman Mahallesinde yapılan caminin açılış törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Kadın Kolları Başkanı Emine Timoçin, Talas İlçe Başkanı Kerem Ekici ve çok sayıda davetli katıldı.

1000 kişilik kapasitesi ve modern farklı bir mimariye sahip olan Müşerref-İsmail Yapıcı Cami’nin açılış konuşmasını yapan Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Hem Cuma ve hem de Miraç Kandilinde Müşerref-İsmail Yapıcı Camimizi açtık. Kayseri’de de Türkiye’de de çok farklı mimariye sahip bir cami oldu.  Rabbim hayırseverlerimizin hayrını kabul etsin. Bugün Miraç Kandili olması önemli. Çünkü Miraç’ta Peygamber Efendimize namaz farz olarak zikredildi. Bu camimiz açılışını yaptığımız 7. cami. İnşallah 8. camiyi de önümüzdeki ay açacağız. 4 senelik görev sürem içinde Talas tarihinde yapılmış merkezdeki camilerin yarısını Talas’ta bu dönemde hayata geçirmiş bulunuyoruz. Camiler toplumda birlik ve beraberliği sağlayan yerler olması açısından büyük önem arz ediyor. Rabbim cami, okul, sağlık ocağı gibi hayırlara vesile olanların sayısını artırsın.” dedi.

“Burayı cami olarak belirleyen Mustafa Palancıoğlu Başkanımıza, bu mahalleye böylesine güzel bir cami yaptıran İsmail Yapıcı amcaya ve ailesine çok teşekkür ederim” diyen İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, “Manevi imar anlamında bu camileri doldurmalı ve bu camileri sosyal hayatın merkezi haline getirmeliyiz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.” Diye konuştu.

Palancıoğlu Başkanı yaptığı hizmetlerin sayısı bakımından takdir eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ise, “Rabbim hayırlı uğurlu etsin. İnşallah cemaati de bol olur. Çünkü camilerimiz içerisindeki cemaatiyle değer kazanıyorlar. Palancıoğlu Başkanımızın yaptığı sağlık ocakları, okullar ve camilerin sayısını duyunca kendisiyle gurur duydum. Talas gibi bir ilçeye bunları kazandırmak kolay değil. Allah kendisinden razı olsun.” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de camiyi yaptırıp Talas’a kazandıran İsmail Yapıcıya dua ederek caminin hayırla birlik ve beraberliğe vesile olmasını diledi.

Vali Süleyman Kamçı, “Yapımında birçok hayırseverin katkılarının bulunduğu camimizin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Talas’a ve Kayserili vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” diye ifade etti.

Talas’ta mimarisi ve estetiği çok güzel olan muhteşem bir caminin açılışını yapmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Allah yaptıranlardan razı olsun. Rabbim hayırseverlerin sayısını artırsın. Bizlere versin bizlerde hayır işlerinde bulunalım. İsmail Amca’dan buraya bu çok yakışan bu eseri yaptırdığı için Allah razı olsun. İnşallah içinde namaz kılınıp dua edildikçe dua almaya devam edecekler. Kayserimiz hayırseverlik konusunda çok şanslı. Değerli belediye başkanımız Mustafa Palancıoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Bizi utandırmadı, en güzel şekilde bu işi yapıyor. Elindeki bütçesiyle en güzel işleri yapıyor.”

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından dualarla caminin resmi açılışı yapıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV