banner153
01 Aralık 2020 Salı

BİR İLK GEBE DÜVE İHRACATI YAPILDI

İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Kayseri'de bir ilk gerçekleştiğini belirterek Irak'a gebe düve ihracatı yapılacağını açıkladı.

12 Kasım 2020 Perşembe 20:45
Bu haber 4657 kez okundu
BİR İLK GEBE DÜVE İHRACATI YAPILDI
Haberici -->

İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Kocasinan İlçesi Buğdaylı mahallesinde gebe düve üretimi yapan hayvancılık işletmesini ziyaret ederek işletmenin faaliyetleri hakkında bilgi alarak incelemelerde bulundu.

İl Tarım ve Orman Müdürü Şahin, "Uzun yıllardır hem kendi işletmelerinde üretim yapıp hem de ari işletmelerden temin ederek gebe düve tedariki sağlayan işletme ilimizde ilk kez bu alanda ihracat girişiminde bulunarak müdürlüğümüze müracaat etmiştir. İlçe müdürlüğümüz tarafından yapılan denetlemelerde işletme koşulları uygun bulunmuş olup karantina süreci başlatılmıştır" dedi.

Şahin, "Hayvancılığa yıllar önce bir proje kapsamında devlet tarafından verilen 3 adet düve ile başlayan ve bugün yurt dışına ihracat yapacak seviyeye gelen bu aile işletmemizi sağladıkları başarıdan dolayı kutluyorum. İlimizde ilk defa gerçekleşecek ve ilk etapta Irak’a sevk edilecek olan işletmemize ait gebe düvelerin ihracatı, İlimiz ve Ülke hayvancılığı için geleceğe dair önemli potansiyel taşıyan büyük bir gelişmedir.” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV