banner87
15 Aralık 2018 Cumartesi

BİR TEPKİ DE ÖZER’DEN

İl Başkanı Ümit Özer, Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Abdullah Akın’na tepki gösterdi.

02 Mart 2018 Cuma 07:31
Bu haber 365 kez okundu
BİR TEPKİ DE ÖZER’DEN
Haberici -->
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, “Çanakkale ve Bursa’da camileri genelev yaptılar” diyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Abdullah Akın’na tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Ümit Özer, yazılı bir açıklama yaparak, “Çanakkale ve Bursa’da camileri genelev yaptılar” diyen Çanakkale Onsekiz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Abdullah Akın’a tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk milletinin kurtuluş savaşı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan sözleriyle tanınan Kadir Mısırlıoğlu’nu gerek Cumhurbaşkanlığı’nda ağırladığını gerekse de hastanede ziyaret ettiğini belirten Özer, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:

“Herkes çok iyi bilmelidir ki Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 7 düvele karşı tarihin en büyük zaferine imza atarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşlardır. Ama birileri bundan rahatsız. Onlar gönderdeki al yıldızlı al bayraktan, camilerde okunan ezandan rahatsızdır. Bunların en belirgin örneği ise saray sofralarının vazgeçilmezi Fesli Kadir Mısırlıoğlu denen zattır. Yunan işgalini Türk Milleti’nin bağımsızlığına tercih edecek kadar bu milletten kopuk olan bu zat saray sofralarında ağırlandıkça, hastanelerde ziyaret edildikçe kendini bilmez sözde bilim adamları da bundan cesaret alarak edepsizce yalanlarla prim yapmaya çalışmaktadır. İşte bunun son örneği Çanakkale Onsekiz Mayıs Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapan Abdullah Akın isimli kendini bilmezdir. İktidar mensuplarının ‘Camileri ahır yaptılar’ yalanını bir adım daha ileri götüren bu akıl fukarası, ‘Çanakkale’de ve Bursa’da camileri genelev yaptılar’ diyor. Bu akıl fukarasını da ona cesaret veren zihniyeti de şiddetle kınıyorum. Bu kendini bilmez derhal görevden alınmalı, üniversitelerimizde gençlerimiz zehirlemesi önlenmelidir.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV