banner153
banner159
06 Temmuz 2020 Pazartesi

BİR YAŞINI KUTLADI

Kayseri Üniversitesi, 1. kuruluş yıldönümünü basınla birlikte kutladı. Basınla iftar yemeğinde bir araya gelen Kayseri Üniversitesi ile Erciyes Üniversitesi’nin Rektörleri, Kayseri Üniversitesi’nin 1. yaş günü pastasını birlikte kesti.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 09:41
Bu haber 309 kez okundu
BİR YAŞINI KUTLADI
Haberici -->
Kayseri Üniversitesi, 1. kuruluş yıldönümünü basınla birlikte kutladı. Basınla iftar yemeğinde bir araya gelen Kayseri Üniversitesi ile Erciyes Üniversitesi’nin Rektörleri, Kayseri Üniversitesi’nin 1. yaş günü pastasını birlikte kesti.

Botanik Alakart Restoranda düzenlenen etkinliğe, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Borlu ve Prof. Dr. Sıdkı İlkay, Kayseri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda basın çalışanı katıldı. 

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış da konuşmasında, Kayseri Üniversitesi’nin Erciyes Üniversitesi’nin 1. yaş gününü kutladı. Rektör Çalış, “Erciyes Üniversitesi olarak bizim içimizden 3 üniversite çıktı. Bunlardan sonuncusu Kayseri Üniversitesi. Tabi, Kayseri Üniversitesi’nin bizim için ayrı bir yeri var. Bir birinden ayrılamaz et tırnak gibiyiz.  Kayseri Üniversitesi’nin büyümesi ve çıtasını yükseltmesi onurumuz ve şerefimizdir” dedi.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise konuşmasında Kayseri Üniversitesi’nin Erciyes Üniversitesi’nin stratejik ortağı olduğunun altını çizdi. Rektör Karamustafa, “Biz atanalı 8 ay olmuş olsa da, üniversitemiz biliyorsunuz geçen yıl 18 Mayıs’ta kuruldu. Bizde üniversite kurulduktan yaklaşık 4 ay gibi süre sonra Mustafa hocamla aynı gün atandık. Biz Erciyes Üniversitesi’nin bağrından koptuk. Ben öğretim üyesi olarak asistanlığımla beraber bugüne kadar, hala da Erciyes Üniversitesi öğretim üyeliğim devam etmektedir. Bunları özellikle vurgulamak istiyorum. Biraz önce değerli Rektörümün de bahsettiği üzere her iki kurum birliktedir. Erciyes Üniversitesi bizim stratejik ortağımız. Bizim ağabeyimiz. Bağrından çıktığımız ve bütün elemanlarımızın, bütün akademisyenlerimizin ve idari personelimizin meslek hayatına başladığı üniversitedir. Kayseri Üniversitesi hali hazırdaki formatıyla uygulamalı bilimler üniversitesi gibi duruyor, ama adının Kayseri Üniversitesi olması bize avantaj kazandırıyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kayseri Üniversitesi’nin 1. yaş günü pastası kesildi. Daha sonra Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ve Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış’a, günün anısına üniversitenin çini işlemeli vazosunu hediye etti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157