banner87
11 Aralık 2018 Salı

BİR YILDA BİR DİLEKÇE BİR YIL İÇİNDE 1 İNSAN HAKKI

Valilik İnsan Hakları Komisyonu Vali Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti

07 Aralık 2017 Perşembe 07:35
Bu haber 402 kez okundu
 BİR YILDA BİR DİLEKÇE BİR YIL İÇİNDE 1 İNSAN HAKKI
Haberici -->

Valilik İnsan Hakları Komisyonu Vali Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti. Vali Kamçı, ilde 2017 yılında yalnızca bir insan hakları ihlali dilekçesinin Komisyon’a sunulduğunu söyledi.

İnsan Hakları Komisyonu’nun ziyareti öncesinde, ilde ilkokullar arasında açılan insan hakları konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında ödül alan öğrenciler Vali Kamçı’yı ziyaret etti. Vali Kamçı, ödül alan öğrencilere hediyelerini takdim ettikten sonra, öğrenciler ve aileleri ile sohbet etti.

Ardından, İnsan Hakları Komisyonu üyeleri ile bir araya gelen Vali Kamçı, “Her ilde İnsan Hakları Kurulları var. Amaç insan haklarının ihlal edilmemesi konusunda çalışmalar yapmak. İl düzeyinde eğer bir ihlal varsa bu ihlali gidermek, müracaatları değerlendirmek, bununla ilgili incelemelerde bulunmak üzere kurulmuş bir kurumdur. Daha ağırlıklı sivil toplum kuruluşlarından oluşan bir kurul” dedi.

2017 yılında İnsan Hakları Komisyonuna yalnızca 1 insan hakkı ihlaline dair dilekçe verilmesinin kendilerini ayrıca mutlu ettiğini dile getiren Vali Kamçı, “Temennimiz hiç kimsenin mağdur olmaması, hiç kimsenin haksızlığa uğramaması. İnsan Hakları Kurulumuzun da amacı bu. Bu anlamda yaptıkları çalışmalardan dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Kayseri’de bizi sıkıntıya sokacak bir hak ihlali söz konusu olmadı, bu anlamda mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Ziyaret, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV