banner167
banner165
28 Ocak 2021 Perşembe

BİRLİK SAĞLANDI

Genç Birlik Kayseri Şubesi’nin düzenlediği Kayseri Genç Sivil Toplum Kuruluşları Tanışma ve İstişare Toplantısı 15 Sivil toplum kuruluşu başkanları ve birim başkanları ile birlikte hafta sonu mesaisi yaptı.

12 Kasım 2019 Salı 06:49
Bu haber 471 kez okundu
BİRLİK SAĞLANDI
Haberici -->

Genç Birlik Kayseri Şubesi’nin düzenlediği Kayseri Genç Sivil Toplum Kuruluşları Tanışma ve İstişare Toplantısı 15 Sivil toplum kuruluşu başkanları ve birim başkanları ile birlikte hafta sonu mesaisi yaptı.

Sivil toplum kuruluşlarının bu birlikteliği, geleceği inşa edecek ve sorumluluk sahibi olarak dava şuuru ile yetişen yeni bir gençliğin emin adımlarla ilerlediğinin sinyallerini verdi. Programa, Tügva Kayseri Temsilciliği, Genç Müsiad Kayseri Şubesi, Genç Mirasımız Derneği, Genç Kızılay Kayseri Şubesi, Genç Gönüller Derneği, Kayseri Gençlik Meclisi Derneği, Genç Yesevi Kayseri Şubesi, Beytül Makdis Derneği, Genç Ensar Kayseri Şubesi, Genç İHH Kayseri Şubesi, Seyyid Burhaneddin Hz. Hizmet Vakfı Erkam Gençlik Kuruluşu, Genç Memur-sen Kayseri Şubesi, Üniversitelerin Gençlik Kulüpleri, Ak Parti Kayseri Gençlik Kolları, Birlik Vakfı Kayseri Şubesi, MTTB Kayseri Şubesi ve ev sahibi olarak Genç Birlik Kayseri Şubesi ve yürütme kurulları katıldı.

120 kişinin katıldığı çalışmalarda birimlerde alınan kararların yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç gençleri ve genç STK’ları, Birlik Vakfı öncülüğünde; büyük bir değer olan ve 1996 dan beri çalışması yapılmayan “Davud El-Kayseri” hakkında araştırmaya ve ortak bir çalıştay yapmaya davet etti.

Genç Birlik Kayseri Şube Başkanı Mustafa Ragıp Adıgüzel konuşmasında, “Adlarımız isimlerimiz logolarımız ne olursa olsun bizler tek bir davanın neferleri gençleriyiz, bugün burada Kayseri’nin değil ülkenin, ümmetin ve bu milletin dava şuuru sizler aracılığıyla bir aradadır. Üstat Necip Fazıl’ın dediği, o bir gençlik sağına soluna bakmadan ben varım diyen bir gençlik işte! o bizleriz değerli başkanlarım değerli kardeşlerim. Burada enaniyet gütmeden, bu çatının, bizler çırakları, kalfaları, gün gelir ustalarıyız, bu çatı a derneği b vakfı değil, bu çatının emekçileri bizler, hane halkı cihandır. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a ve Umre ziyaretinde olduğu için aramızda bulunamayan Birlik Vakfı Kayseri Şube Başkanım Mehmet Adıgüzel’e çok teşekkür ediyorum.” dedi.

15 sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve sivil toplum kuruluşunun iştirak ettiği toplantıda gençlere hitap eden Başkan Büyükkılıç, Gençlik kuruluşlarının birlikte aynı kaygıyı savunduğunu görmenin meyvesini geleceğe taşıyarak alacaklarının altını çizerek, "Geçmiş dönemlere göz geçirdiğimizde 2 tane kurum ve kuruluşun bir araya gelemediği süreçte, şimdi 15 tane Gençlik kuruluşunun bir araya gelerek birlikte aynı kaygıyı savunarak, sahiplenerek geleceğe taşıma anlayışı içerisinde bugün bu tohumlar yeşermiş, meyvesini veriyor. Her şeyden önce güven içerisinde olacaksınız, bulunduğunuz yeri sevecek, güvenecek, sahiplenecek, aitlik duygusu oluşturacak sonrada bunu bir başkalarıyla paylaşacaksınız" ifadesini kullandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV