banner87
16 Haziran 2019 Pazar

BİRLİKTE MÜCADELE ÇAĞRISI

Dernek tarafından başlatılan mücadele çağrısına destek var

21 Eylül 2017 Perşembe 07:04
Bu haber 656 kez okundu
BİRLİKTE MÜCADELE ÇAĞRISI
Haberici -->

Çocuklarda sık görülen kanser türleri ve benzeri hastalıklarla ilgili toplum bilincini ve farkındalığını arttırmak, bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak amacıyla Kayseri’de kurulanKansere Karşı Birlikte  “KANKA” DerneğiKansere Karşı Birlikte mücadele çağrısı başlattı.

Kanka Dernek yöneticileri; Hematoloji ve Onkoloji Servisinde yatan çocuklar ve ailelerine tedavilerinin yanı sıra ihtiyaç duydukları alanlarda destek sağlamak amacıyla öncelikle Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’a ziyaret gerçekleştirdiler.

ERÜ Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji ABD Başkanı Musa Karakükçü, derneğin faaliyetlerini anlatmak ve Kansere Karşı Birlikte mücadele çağrısını genişletmek amacıyla önümüzdeki günlerde il protokolü ve STK ziyaretleri ile iş adamları ziyaretlerinin de planlandığı belirtildi.

Erciyes Üniversitesi bünyesinde2017 yılının yaz ayında kurulan Kansere Karşı Birlikte Derneğinin Başkanlığını ERÜ Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji ABD Başkanı Musa Karakükçü yapıyor. Dernek yönetiminde ise ERÜ Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji ABD Öğretim üyesi Ekrem Ünal, ERÜ Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Başhekim Yardımcısı Meda Kondolot, Kayseri Mali Müşavirler Odası Başkanı Anfer Yılmaz, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, ERÜ Tıp Fakültesi DekanıHakan Poyrazoğlu, ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başkanı Kudret Doğru’dan oluştuğu belirtildi.

Sembolünü de Nergis olarak itina ile seçen Kansere Karşı Birlikte Derneği; Kanser tanısı almış çocuklar başta olmak üzere, kronik hastalığa sahip (talesemi, hemofili gibi) çocuklara ve yakınlarına ihtiyaç duydukları farklı alanlarda destek sağlamak, hastalığa karşı verdikleri savaşta zayıf oldukları her alanda (sosyali ekonomik, vs) desteklemeye çalışmayı hedefliyor.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV