banner87
20 Nisan 2019 Cumartesi

BİSİKLETTE DÜNYA ŞAMPİYONLARI ERCİYES’TE

Erciyes Bike Park’ta “Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası” heyecanı yaşanacak. Uluslararası yarışmalarda dünya şampiyonu olan birçok sporcu şimdiden Erciyes’e geldi.

26 Temmuz 2018 Perşembe 07:10
Bu haber 289 kez okundu
BİSİKLETTE DÜNYA ŞAMPİYONLARI ERCİYES’TE
Haberici -->
Türkiye’nin ilk ve tek downhill bisiklet parkurlarının bulunduğu Erciyes Bike Park’ta “Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası” heyecanı yaşanacak. Uluslararası yarışmalarda dünya şampiyonu olan birçok sporcu şimdiden Erciyes’e geldi.

Türkiye Downhill Şampiyonası ve Uluslararası Bisiklet Federasyonu UCI’nin C2 Downhill kategorisinde yapılacak olan yarışmalar 28-29 Temmuz tarihleri arasında Erciyes Dağı’nda gerçekleşecek.

Sadece kar sporlarının yapıldığı bir kayak merkezi olmanın ötesinde tüm dağ ve tabiat sporlarının dört mevsim yapılabildiği bir merkez olarak da ön plana çıkan Erciyes, özellikle bisiklet sporu açısından ülkemizde önemli bir merkez haline geldi.

Geçtiğimiz haftalarda Uluslararası Erciyes Ultra Dağ Maratonu’na ev sahipliği yapan Erciyes, şimdi de Türkiye’de üçüncü kez yapılacak olan uluslararası Downhill / İniş müsabakalarına sahne olacak. 28 - 29 Temmuz tarihleri arasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş. tarafından Uluslararası Bisiklet Federasyonu UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliği ile yapılacak olan organizasyona Almanya, Hollanda, Endonezya, Romanya, Bulgaristan, İran başta olmak üzere yurt içinden ve yurt dışından yaklaşık 100 bisiklet sporcusu katılacak.

Dünyanın ünlü dağ bisikleti sporcuları Erciyes Bike Park içerisinde bulunan 1.760 metre uzunluğunda ve rampaların, taş merdivenlerin, sert dönüşlerin, tonluk kayaların bulunduğu parkurda zorlu arazi şartlarına direnç göstererek şampiyon olmaya çalışacaklar.

Ülkemize UCI uluslararası downhill yarışlarını ilk defa 2015 yılında getiren Kayseri Erciyes A.Ş, bu sene mevcut parkurlarını 100 kamyon toprak, 84 metre küp işlenmiş ağaç, 90 ton su ve 2.976 saat mesai harcayarak geliştirip üst kategori olan C2 müsabakalarını yapmaya hak kazandı. Downhill branşında teleferiğin kullanılması ve parkurların teknik her türlü altyapı noktasında ulaşılabilir olarak inşa edilmesi Erciyes Bike Park’ın global bisiklet camiasında iyi bir yer bulmasını sağlıyor. Dünya bisiklet haritasına ükemizden ilk defa Erciyes’i girdiren şirket bu önemli organizasyonlarla Türkiye’nin adını Dağ Bisikleti’nde de tüm dünyaya yayıyor.

Uluslararası yarışlarla birleştirilen ve Erciyes Çadır Kampı’nda 26-29 Temmuz’da düzenlenen FESTA 2200 Bisiklet Kampı sayesinde Türkiye’nin kırk üç vilayetinden gelen 200 amatör bisikletli de hem yarışları seyredecek, hem çadır gecelerinin keyfini çıkaracak, hem de günlük turlarla Kayseri ve çevresinin kültürel ve tabi güzelliklerini keşfedecek. (www.festa2200.com)

Yarışmalar28 Temmuz Cumartesi günü Sıralama Turları 09:45 ile 11:00 Tekir Kapı da başlayacak.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV