banner87
21 Mart 2019 Perşembe

“BİZİ, AHİRETTE DE AYNI YERE KOYSUN”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, hayırsever iş adamı Recep Mamur’dan övgü dolu sözlerle bahsetti.

12 Mart 2018 Pazartesi 07:32
Bu haber 505 kez okundu
“BİZİ, AHİRETTE DE AYNI YERE KOYSUN”
Haberici -->
Hayırsever işadamı Recep Mamur tarafından adına yaptırılan caminin temel atma töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, hayırsever iş adamı Recep Mamur’dan övgü dolu sözlerle bahsetti. Mamur’u 25 yıldır tanıdığını söyleyen Bakan Özhaseki, “Allah ölünceye kadar hatta öldükten sonrada ahirette aynı yere koysun da hep birlikte rahat edelim inşallah” dedi

Sahabiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımına başlanacak olan bin kişilik Recep Mamur Sahabiye Camii ile 36 derslikli ilkokul binasının temel atma töreni yapıldı. Törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de hayırsever iş adamı Recep Mamur’a teşekkür etti. Bin kişilik caminin yaklaşık 6 Milyon TL’ye malolacağını söyleyen Çelik,” Camimizi hayırsever iş adamımız Recep Mamur yaptırıyor. Kedisine hassaten teşekkür ediyorum. Her zaman hayırsever iş adamlarımız ile övünüyoruz.” dedi

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında projelendirilen okul ve caminin temeli atıldı. Sahabiye’deki caminin yapımını ise Hayırsever İş Adamı Recep Mamur üstlendi. 1978 yılında yapılan ve zamanla yıpranan 500 kişilik caminin yerine  bölgenin ihtiyacına cevap verecek olan 1000 kişilik yeni bir cami yapılacak.

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında iki önemli sosyal alanın temeli atıldı. Kentsel dönüşüm alanına yapılacak olan okul ve caminin temel atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yeni Sahabiye’nin Kayseri’nin geleceğine bırakılacak en büyük miras olacağını söyledi.  

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sahabiye’nin Kayseri’nin geleceğine ve gelecek nesillerimize en büyük armağan olacağını belirtti. Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye’nin en komplike kentsel dönüşüm projelerinden birisi olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “Ankara’da Kızılay ve Ulus, İstanbul’da Taksim ne anlam ifade ediyorsa Kayseri’de de Sahabiye aynı anlamı ifade ediyor. Böylesine önemli bir alanda yapacağımız dönüşüm ve bu alanda temelini atacağımız sosyal donatılar Kayseri’nin geleceğine bırakacağımız en önemli miras olacaktır” dedi.

“HAYIRSEVER İŞ ADAMLARIMIZ İLE ÖVÜNÜYORUZ”

Kayseri’nin geleceğine damga vuracak olan yeni Sahabiye’yi inşa ederken bir taraftan da bu alandaki sosyal donatıların yenilendiğini ifade eden Çelik, “Sahabiye cami 1978 yılında yapılmış ve o günden bugüne kadar bölgenin ihtiyacını karşıladı. 500 kişilik bir camiydi ve küçük bir alandaydı. Şimdi yapacağımız cami, tam iki misli büyüklükte 1.500 metrekare olacak ve 1000 kişilik inşa edilecek. Bu caminin alt katında da Kuran Kursu yer alacak. Bu caminin yapımı yaklaşık 6 Milyon TL’ye mal olacak. Camimizi hayırsever iş adamımız Recep Mamur yaptırıyor. Kedisine hassaten teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

Vali Süleyman Kamçı da konuşmasında hayırseverlere kıymetli katkıları için teşekkür ederek, Sahabiye’nin kapsadığı alan ve mimarisi ile ilimizin geleceği için çok önemli olduğunu söyledi.

Temel atma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de sözlerine Sahabiye Recep Mamur Camii’ni yaptıracak olan Recep Mamur’dan bahsederek başladı. Özhaseki, “Recep Mamur’u 25 yıl öncesinden tanırım. Kayserispor yönetiminde arkadaşlığımız ve dostluğumuz başladı, bugüne kadar devam etti. Allah ölünceye kadar hatta öldükten sonrada ahirette aynı yere koysun da hep birlikte rahat edelim inşallah. Sonra gün geldi Recep Mamur’a Kayserispor başkanlığını teklif ettik. 14 sene kadar en uzun süre Kayserispor’un başkanlığını yaptı. Kayserispor’un başkanlığını herkes yapamaz. Çileli bir iş, zor bir iş, her hafta ya sizi çok üzer yatağa düşürür. Yenersizin arkasından yine bir sürü can sıkıntısı başlar. Prim parası bulacaksınız. Pazartesi futbolcuların hepsi para bekliyor. Onların parasının yetişmesi lazım, nereden bulunacak? Ciddi paralar, bir de kolay paralar değil. Yani yendiğinize de üzülürsünüz, yenildiğinize de üzülürsünüz. Öyle bir ortam. Senelerce bu çileyi çekti. Kayseri namına çekti, iyi günler gösterdi kendisinden Allah razı olsun.” Dedi.

“YEMEZ, YEDİRTMEZ VE ÇALDIRTMAZ”

Bakan Özhaseki, bu işin dedikodu kısmının da olduğunu söyledi. Özhaseki, “Bu işin dedikodusu hiç bitmez. Kayserispor’un başına geldi adam, görsen ihya oldu. Recep Mamur kadar kamu malına dikkat eden insan az bulunur. Kendisinden Allah razı olsun. Bir gittiğimde orada çalışanlara şişe suyu aldıkları için kızıp, fırça atıyordu.  ‘Gidin mezarlığın ordan su doldurun getirin, kamunun parasını harcamayın, günah’ diyordu. Yolda giderken kendi cebinden verir, otelde kalır kendi cebinden verir ve oradaki arkadaşların ağalığını yapar ama yine Kayserispor’a ödettirmezdi. O yüzden Allah kesesine bereket versin. Binlerce kez evlatlarının gününü görerek sonuna kadar huzur dolu ömür sürsün.  Bir tarihte kendisine ‘Recep Abi, Belsin’de aşevi açıyorum. O aşevinin ekmeğini ve yemeğini vermek sana yakışır. Peki dedi. O zamanda durumu iyi değilmiş, epeyce de morali bozulmuş. Ama azimle oradaki aşevine de devam etti. Sonra bir çok kere hayrı oldu. Okulları oldu, sağlık ocakları oldu bugünde burada cami yaptırıyor. Eğer bir adam helalinden kazanıyorsa, helalinden harcar. Harcadığına bakın, kazancı hakkında karar verirsiniz. Kötü yollarda harcıyorsa, helalden kazanmamıştır o parayı. Ama hayra kullanıyorsa, toplumla bölüşüyorsa ve üzerine düşeni yapıyorsa onun kazancı helaldir. Recep Mamur Beyi burada tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Allah emeklerini zayi etmesin. Allah, Kayserimize yine güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” dedi

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV