banner87
23 Mayıs 2019 Perşembe

“BİZİ SOKAĞA DÖKMEYİN”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP İl Binasına yapılan saldırı hakkında sorumluların bulunup yargının önüne çıkarılması gerektiğini söyledi.

04 Aralık 2018 Salı 10:41
Bu haber 527 kez okundu
“BİZİ SOKAĞA DÖKMEYİN”
Haberici -->
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP İl Binasına yapılan saldırı hakkında sorumluların bulunup yargının önüne çıkarılması gerektiğini söyledi.

CHP İl Binası’nın önünde düzenlenen basın toplantısında, geçtiğimiz akşam meydana gelen olayda uyuşturucu kullanan kişiler tarafından CHP İl Binası’na düzenlenen saldırıda saldırganın arkasında kimlerin olduğunun öğrenilmesi gerektiğini söyleyen Arık, “Saldırının arkasındaki kişi veya kişileri istiyoruz. Bu bize yapılan üçüncü saldırı. Sabrımız artık taştı. Bunun arkasında kim varsa yargının önüne çıksın, bizleri sokağa dökmeyin diyoruz” şeklinde konuştu. CHP’yi susturmaya çalıştıklarını ifade eden Arık şunların söyledi: “bugün yine gecenin kör karanlığında alçakça bir saldırıda bulunulmuştur. Bunlar karanlık insanlardır ki gecenin kör karanlığında gelir, saldırırlar. Işıktan korkarlar. Biz her zaman aydınlığa koşacağız. CHP’yi, Türkiye’nin solda atan kalbini, bu alçaklar susturmaya çalışıyor. Şunu bilsinler ki bunu asla ve asla başaramayacaklar. Çünkü biz onlar gibi kupon arazilerin peşinde koşanlardan değiliz. Biz demokrasi için bir bedel ödedik bugünde bedel ödemeye hazırız. Tek adama inat demokrasi, adalet, Cumhuriyet diyeceğiz. CHP’yi sindiremedikleri için oraya buraya çekmek isteyenler var. Terör örgütleri ile yan yana getirmek isteyenler var. Biz PKK ile onun yandaşları ile el ele tutuşmadık. İl başkanımızın dediği gibi yapılan saldırının arkasındaki kişi veya kişileri istiyoruz. Bu bize yapılan üçüncü saldırı. Sabrımız artık taştı. Bunun arkasında kim varsa yargının önüne çıksın, bizleri sokağa dökmeyin diyoruz.”

Yapılan saldırı üzerine konuşan CHP İl Başkanı Ümit Özer Solak :”Partimize yapılan bir saldırı ile karşı karşıyayız. Bu Kayseri’de ilk saldırı değil. Hacılar ilçemizde buna benzer bir sorunla karşılaşmıştık. Genel başkanımızın Erciyes’teki toplantısında bayraklarımız yakılmıştı. Ne yazık ki bütün saldırılarda da suçlular alkolik ya da uyuşturucu bağımlısı olan kişiler. önemli olan bu kişiler değil, onlara bu işi yaptıran arkalarındaki kişilerin bir an önce bulunup adalete teslim edilmesini istiyorum” diye konuştu.

HABER:NİHAL BAYRAKTAR

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV