banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

“BİZİMLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI YOKTUR“

Kayseri'de aynı adı taşıyan firmalardan ortak açıklama geldi.

28 Mart 2018 Çarşamba 07:13
Bu haber 1024 kez okundu
“BİZİMLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI YOKTUR“
Haberici -->

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ürünlerinde hile yapan firmaların isimlerini kamuoyu ile paylaşmasının ardından gündeme gelen "tek tırnaklı" tartışmasının ardından Kayseri'de aynı adı taşıyan firmalardan ortak açıklama geldi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısına 6 firma yetkilisi katıldı. Yeni Mahalle Merkez Pide Fırını, Yeni Merkez Pide Fırını, Düvenönü Merkez Pide Fırını, Öz Merkez Pide Fırını, Meydan Merkez Pide Fırını ve Park Merkez Pide Fırını yetkilileri düzenledikleri basın toplantısında bakanlığın açıkladığı listede yer alan Cumhuriyet Mahallesi Turan Caddesi'ndeki Merkez Pide ile hiç bir ilgilerinin olmadığını belirttiler. Yapılan açıklamada, adı geçer firmanın faaliyetlerini uzun süreden beri durdurduğu da belirttiler.

6 FİRMA YETKİLİSİ KATILDI

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısına adı geçen firmalardan Mehmet Fırat, Ahmet Fırat, Vahit Değer, Mehmet Karlı, Murat Cemo, Mithat Çavuş, Asım Yaşar ve Mehmet Ekinci katıldılar.

Yapılan ortak açıklamada, yıllardır Kayseri'de hizmet etmeye çalıştıklarını ve böyle bir olayla karşı karşıya kalmalarının kendilerini çok üzdüğü belirtilerek, "Bizler Kayseri'ye yıllardır hizmet veriyoruz. Kesinlikle halkımızın sağlığını en ön planda tutuyoruz. Böylesi çirkin bir olayla karşı karşıya kalıp, itibar kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederiz. Halkımız lütfen adı geçen ve bugün faaliyetlerini durduran firma ile bizleri karıştırmasın. Çünkü bugün sadece adı Merkez olup, hepsi birbirinden ayrı firmalardır. Bizler Kayseri halkının kıymetini biliyoruz. Ailemize, çocuklarımıza yedirmediğimiz hiç bir şeyi Kayseri halkına da yedirmeyiz" dediler.

Firma yetkilileri ayrıca yapılan denetimlerde alınlarının akıyla çıktıklarını da belirterek, "Lütfen bir kez daha yineliyoruz. Cumhuriyet Mahallesi'nde yıllar önce faaliyet gösteren Bakanlıkça tek tırnaklı et kullandığı belirlenen ve bugün faaliyetlerini durduran Merkez ile bizim hiç bir ilgimizin olmadığını saygı değer halkımızın çok iyi bilmesini istiyoruz" denildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV