banner153
06 Haziran 2020 Cumartesi

BOĞAZKÖPRÜ NEDEN AÇILAMIYOR?

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, “Boğazköprü neden açılmıyor. Karayolları iki avuçluk yerde ne iş yapıyor. Bu kadar tecrübeli kurumun bunca zamandır 1 köprü ve 3 km’lik yolu bitirememesi gerçekten hiç anlamlı değil” dedi.

19 Eylül 2019 Perşembe 09:41
Bu haber 292 kez okundu
BOĞAZKÖPRÜ NEDEN AÇILAMIYOR?
Haberici -->
Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, “Boğazköprü neden açılmıyor. Karayolları iki avuçluk yerde ne iş yapıyor. Bu kadar tecrübeli kurumun bunca zamandır 1 köprü ve 3 km’lik yolu bitirememesi gerçekten hiç anlamlı değil” dedi.

Boğazköprü’nün yeniden yapılması ve hizmete açıldıktan sonra iki kez yeniden trafiğe kapatılması tartışma konusu oldu. Tekrar kapatılan köprü ile ilgili sürenin de uzun olmasına işaret eden Saadet partili Sinan Aktaş, bu konuda açıklama yaparak, şunları söyledi;

“15. yüzyılın ilkel teknolojisi ile Fatih Sultan Mehmet 3 ayda dev gibi Rumeli Hisarı’nı bitiriyor ama AK Parti kıytırıktan bir köprüyü 6 ayda bitiremiyor. Bunun üzerinde uzun uzun düşünmek gerekmezmi?2014 yılında yine böyle kapatılıp 12.2 milyon(trilyon) lira harcama yapılarak tadilatı yapılan Boğazköprü bitirilip açıldıktan 10 gün sonra yapılan yol çökmüş asfaltı yeniden yapılıp tekrar açılmış ancak 1 ay sonra yeniden yolda çökme olmuş. Üçüncü kez çöken yol yeniden yapılmış. Nisan 2019 da yeniden köprü ayaklarında çökme olduğu için yeniden tadilata alındı 3 ayda biteceği söylenen yol 6 ay oldu neredeyse ama hala bitirilemedi. Görünün o ki dahada bitecek gibi görünmüyor.Boğazköprü şehrin ana girişi konumunda olan önemli bir nokta. Şu an kapalı olması nedeniyle Ankara,Niğde,Nevşehir istikametinden gelen araçlar Kuzey çevre yolunu kullanıyor. Bu durum şehrimiz için oldukta büyük bir sıkıntı.Anbar bölgemizdeki esnaflarımız, Osb ve bölgedeki diğer sanayi sitelerimiz bu durumdan oldukça şikayetçiler ve ciddi zarar görmektedirler.Buna ilaveten şehrimize gelen misafirlerimiz şehir merkezinden geçememekte ve şehir merkezindeki esnaflarımızdan alış veriş yapamamakta,yeme içme ihtiyaçlarını giderememektedir. Bu durum aynı zamanda şehir merkezindeki esnaflarımızada ciddi zarar vermektedir.Kayseri’miz maalesef Ak Parti hükümeti tarafından çok ihmal edilmekte,neredeyse hiç dikkate dahi alınmamaktadır. Şehrimizin seçilmiş yöneticileri ise maalesef işin Ankara ayağı ile hiç ilgilenmemektedirler. Ayrıca başlamış işlerin bitirilmesi veya yeni yatırımların şehrimize getirilmesi için hiçbir gayret göstermemektedirler. Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Sayın Mehmet Özhaseki bey başta Ak Parti milletvekilleri olmak üzeri şehrimizi mecliste temsil eden diğer siyasi partilerin vekilleri,sık sık Ankara’ya gidip gelen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıçbey, ticaret odası başkanımız, sanayi odası başkanımız ve Esnaf odası başkanımıza sesleniyorum;Lütfen şu konuyla ilgilenin ve şehrimizin iş adamları,esnafları ve vatandaşlarımız daha fazla sıkıntı çekmesin ve zarar görmesin.Bir şehrin ana giriş kapısı 6 ay kapalı olur mu? Allahaşkına siz söyleyin.”

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157