banner87
21 Mayıs 2019 Salı

BÖLGE MÜDÜRÜNDEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

Reşat Çeçen, Başkan Memduh Büyükkılıç'a bilgiler verdi

26 Eylül 2017 Salı 06:20
Bu haber 492 kez okundu
 BÖLGE MÜDÜRÜNDEN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET
Haberici -->

Kayseri Serbest Bölge Müdürlüğüne yeni atanan Reşat Çeçen, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Kayseri Serbest Bölgesinde yer alan firmaların ekonomiye büyük bir gelir sağladıklarını ve ayrıca önemli ölçüde istihdam sağladıklarını belirten Bölge Müdürü Reşat Çeçen, “Kayseri Serbest Bölgesinde yer alan üretim tesisleri büyük ölçüde sanayi malları üretmektedir. Yerli sermaye üretimi olduğu gibi yabancı ortaklı ve sadece yabancı sermayelerde yer almaktadır. Dolayısı ile tercih edilen bir serbest bölgedir. Gelecek vaad eden ve önü açık bir ekonomik bölge olup belediye yatırım ve hizmetleri ile adeta cazibe merkezi haline gelmiştir. Yeni atanan bir bölge müdürü olarak Kayserimize daha büyük bir ekonomik gelir sağlamak amacı ile yapacağımız çalışmaları kamuoyuna anlatmak, destek bulmak ve yatırımcılara öncülük etmek amacı ile her türlü çalışmaya hazırız” dedi.

Kayseri ilinin yatırıma ve teşvikler sayesinde üretime açık bir şehir olduğunu özellikle Cumhurbaşkanının dış seyahatleri ile dünya devi büyük şirketlerin ilgi odağı hale geldiğini ve markaja alındığını ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesinde şu anda 100 den fazla şirketin üretim de bulunduğunu ve 2017 yılı içerisinde boş arsanın metrekaresinin emsallerine göre en düşük bedelli olduğunu söyledi.

İhracat yaparak ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını belirten Belediye Başkanı ve Kayser A.Ş. Başkanı Memduh Büyükkılıç, özellikle hem ulaşım,hem enerji, hem de işgücü potansiyeli açısından Kayseri Serbest Bölgesinin yabancı yatırımcıların gözdesi olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV