banner167
banner182
29 Kasım 2021 Pazartesi

BÖLGESEL KÜLTÜRE ÖNCELİK VERİYORUZ

Kocasinan Akademisi kurslarına iştirak eden kursiyerlerce yapılan el işi ve göz nuru eserlerin yer aldığı sergiyi gezen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, özellikle yöresel ve kültürel eserlerin yer aldığı bu tür el işi sanat eserlerini öğrenmek için emek harcayan kursiyerleri tebrik ettiğini söyledi.

04 Mart 2019 Pazartesi 10:14
Bu haber 428 kez okundu
BÖLGESEL KÜLTÜRE ÖNCELİK VERİYORUZ
Haberici -->
Kocasinan Akademisi kurslarına iştirak eden kursiyerlerce yapılan el işi ve göz nuru eserlerin yer aldığı sergiyi gezen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  özellikle yöresel ve kültürel eserlerin yer aldığı bu tür el işi sanat eserlerini öğrenmek için emek harcayan kursiyerleri tebrik ettiğini söyledi.

Eğitimin ve öğretmenin yaşı olmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç “Sosyal, kültürel ve eğitimsel belediyecilik ilkeleri çerçevesinde kültürel ve sanatsal çalışmalara büyük önem veriyoruz. Kursiyerlerin hem el becerisini geliştirmek, kabiliyetini ortaya çıkarabilmek hem de geçmişten gelen değerlerimizi geleceğe aktarabilmek adına geleneksel Türk el sanatlarımızın kaybolmasının önüne geçmek için bizim önceliklerimiz arasındadır. Emek veren eğitimcilerimize, idarecilerimize ve bizlere güvenip bu kurslara geldiğiniz için çok teşekkür ederim” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç,  Özel bir AVM açılan sergiye özelikle ev hanımların mutlaka ziyaret etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV