banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

BORÇ YÜKÜNE GİRMESİNLER

Müftülük bünyesinde aile ve dini rehberlik bürosu hizmet veriyor

29 Haziran 2017 Perşembe 00:46
Bu haber 917 kez okundu
BORÇ YÜKÜNE GİRMESİNLER
Haberici -->

İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Vaizi Murat Aykaç, evlilikte çiftlerin borç yükü altına girmesinin sıkıntıları beraberinde getirdiğini ifade etti. Aykaç, aşırı borç yükünün yeni evlenen çiftlerde boşanma nedeni olduğunu ve ailelerin bu yönde gençlere kötülük yapmış olduklarını belirtti.

Vaiz Murat Aykaç, İl Müftülüğü bünyesinde 4 tane Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun hizmet ettiğini ve birçok insanın aile ile ilgili farklı konularda danışmanlık hizmeti aldığını belirtti. Verilen hizmetin halk tarafından büyük takdir edildiğini anlatan Aykaç, “Bize gelen insanlarımız evlilikle ilgili yaşanan sorunlarda bizden bilgi talep ediyorlar. Yaşanan sıkıntıları dinleyen personelimiz, bu sorunların aşılması adına neler yapılacağı ile ilgili de yol gösteriyor. Ayrıca dinimiz açısından da kendilerine katkıda bulunuluyor. Genel anlamda yeni evliliklerle ilgili anne ve babaların aktardıkları sorunlar var. Bunların aşılması adına büromuz ciddi bir çaba sarf ediyor” dedi.

Yeni evlilikle ilgili yaşanan sorunları aktaran Aykaç, gençlerin birçok nedenden özellikle evlilik için yapılan harcama sonrasında borç yükü altına giren çiftlerin birbirleriyle ilgilenemediklerini, iletişim kuramadıklarına dikkat çekti. Genç çiftler birbirlerini tanıma ile geçirecekleri zaman dilimini borçlarla ilgilenerek geçirdiklerini anlatan Aykaç, “Bir amca ile yaptığımız görüşme vardı. Kendisi 60 yıldır evli. Yaşı 90. Hala ilk günkü gibi mutlu olduğunu söyledi ve bende bunu sordum. Kendisi bize şunu söyledi. Eskiden anne babalar, küçük yaşta çocukları çalıştırmaya başlardı. Her şeyi genç kendisi temin ederdi. Biz evlendiğimizde sadece yatağımız vardı. Çalışarak biz evi kurduk. Sorumluluk sahibi öyle olur. Anne babalar büyük bir borcun altına giriyor ve bazı şeyler hazır sunuluyor. Eş adayı erkek hiçbir iş yapmıyor. Yada genç çiftler evlilik için büyük bir borcun altına giriyor ve bunu ödemek zorunda kalıyorlar. Böyle olunca da herhangi bir sıkıntıda kaçma olayı oluyor. Evini, eşyasını ve arabasına kadar her şeyini noksansız yapmamız onlar için kötülük olabiliyor. Çünkü borçlu olsa da, borcunu ödesek de boşluk içinde başka durum ortaya çıkabiliyor. O nedenle gençlerimizin evlilik için bir borç yükü altına sokulmaması gerekiyor. Yada her şeyi tam olarak temin edilip sorunsuz bir dönem yaşamamaları gerek” dedi.  

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV