banner87
14 Ekim 2019 Pazartesi

BORSADAN GTB’YE ZİYARET

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet İştahlı ve meclis üyelerinden oluşan heyet Gaziantep Ticaret Borsası’nı (GTB) ziyaret etti.

05 Temmuz 2019 Cuma 07:40
Bu haber 195 kez okundu
BORSADAN GTB’YE ZİYARET
Haberici -->

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet İştahlı ve meclis üyelerinden oluşan heyet Gaziantep Ticaret Borsası’nı (GTB) ziyaret etti.

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, meclis ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan KTB heyeti burada gerçekleştirilen toplantıda iki borsa arasındaki ikili iş birliğinin geliştirilmesine yönelik istişarelerde bulundu.

Toplantının açılışında konuşan GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, KTB meclis ve yönetim kurulu üyelerini ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek borsalar arası ikili iş birliğinin geliştirilmesinin şehir ekonomilerine artı değer kattığını söyledi. GTB’nin faaliyetleri ve projeleri hakkında da bilgiler veren Akıncı, inşaat çalışmaları devam eden Et Borsası ve Antepfıstığı Lisanslı Depoculuk projelerinde artık son aşamaya geldiklerini söyledi.

Gaziantep’e Türkiye’nin en büyük ve en modern et borsasını kazandırmak istediklerini kaydeden Akıncı, "Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle temellerini attığımız et borsamızın inşaat çalışmalarında artık son aşamaya geldik. Yaklaşık 32 bin metrekare alan üzerinde kurulan et borsası soğuk hava depoları, soğuk zincir koridorları ve monoray sistemleri ile gerekli tüm teknolojik alt yapıyı içerisinde barındıran örnek bir tesis olacak” dedi.

Türkiye’de tarım ve hayvancılık sektörü adına yenilikçi projelere imza atan GTB’yi çalışmalarından dolayı kutlayan KTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet İştahlı da konuşmasında Kayseri Hububat Ticaret Merkezi projesi hakkında bilgiler verdi.

Arsa ihalesini aldıkları Hububat Ticaret Merkezinin, şehrin ticari hayatına katkı sunacağını aktaran İştahlı, ticaret merkezinde buğday, arpa, bakliyat, kabak çekirdeği ve ayçiçeği işi ile uğraşan işletmelerin yer alacağını ifade etti.

Toplantının sonunda GTB Başkanı Akıncı tarafından KTB Başkan Yardımcısı İştahlı’ya günün anısına hediye takdim edildi. Ziyarette, GTB Meclis Başkan Yardımcısı Enver Çokay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ali Alagöz, Cesim Arslan, Meclis Katip Üyesi Ahmet Karakan, Yönetim kurulu Üyesi Turgay Doğan ve Genel Sekreter Özgür Bayram’da hazır bulundular.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV