banner87
21 Mayıs 2019 Salı

BOSTAN BETONA DİRENİYOR

Kentin her tarafından binalar yükselirken, Celal Çiçek betonlaşmaya inat Tacettin Veli Mahallesinde kiraladığı arsada yeşillik yetiştirerek, satıyor. Şehir ortasında oluşturduğu bostan ile dikkat çeken Çiçek, müşterilerine hem organik hem de taze taze yeşillik vermenin sevincini yaşıyor.

05 Kasım 2014 Çarşamba 10:14
Bu haber 4496 kez okundu
BOSTAN BETONA DİRENİYOR
Haberici -->
17 yıldır aynı yerde yeşillik yetiştirip sattıklarını belirten Celal Çiçek, daha önce aynı bölgede çok sayıda bostan olduğunu ama betonlaşmaya yenik düştüğünü söyledi. Binaların arasında 4 dönüm üzerinde sağlıklı yeşillikler yetiştirmeye çalıştıklarını belirten Çiçek, vatandaşların organik ürün almasını da sağladıklarını ifade etti. Çiçek, “Bu arsayı 17 yıl önce kiraladık ve o günden bugüne yeşillik üretip satıyoruz. Etrafımızda binalar sarmasına rağmen 4 dönüm tarlamızda ürünleri yetiştirmeye devam ediyoruz. Vatandaşlar buradan gelip taze taze yeşillik alıyor. Yazın ürettiğimiz ürün sayısı 15’e kadar çıkıyor” dedi.

Çiçek, ürettikleri yeşilliklerden marul tanesini 1-2 liradan, tere, roka gibi diğer yeşilliklerin bağını ise 75 kuruştan sattıklarını da sözlerine ekledi.

Haber: Mehmet NİLKALI (ÖZEL HABER)

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV