banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

BOYDAK DAVASINDA KARAR 7 HAZİRAN’DA

Boydak ailesinden 9 kişinin yargılandığı ve beş gün süren dava sona erdi. Mahkeme, kararını 7 Haziran’da açıklayacak.

01 Haziran 2018 Cuma 14:33
Bu haber 427 kez okundu
BOYDAK DAVASINDA KARAR 7 HAZİRAN’DA
Haberici -->

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılanan ve üç gündür süren Boydak ailesinden 9 kişinin yargılandığı ve beş gün süren dava sona erdi. Mahkeme, kararını 7 Haziran’da açıklayacak.

575 gün önce, 1 Kasım 2016’da başlayan 68 sanıklı davanın 26 Ekim 2017'de görüldüğü celsesinde mahkeme heyeti Boydak'ların diğer 5 şirketine de hisse büyüklükleri nedeniyle kayyum atanmasına, olaylara göre bazı sanıkların dosyalarının tefrik edilerek bu dosyadan ayrılmasına karar vererek 14 sanıklı duruşmayı 6 Şubat 2018'e ertelemişti. 6 Şubat’ta görülen davada 14 sanıktan 5’inin bu dosyadan tefrik edilmesine ve Boydakların olduğu 9 sanıklı davanın 7. celsesinde 13 Nisan'a ertelenmesine karar vermişti. 13 Nisan’da görülen davada savcılık mütalaasını celse arası vermiş, duruşma 28 Mayıs’a ertelenmişti.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Mayıs Pazartesi günü başlayan ve beş gündür süren davaya tutuklu sanık Hacı Boydak Sincan Kapalı Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile hazır edildi. Tutuklu sanıklar Memduh Boydak, Şükrü Boydak ile tutuksuz sanıklar Mustafa Boydak, Erol Boydak, Bekir Boydak, İlyas Boydak, Murat Bozdağ ve Halit Bayhan duruşma salonunda hazır bulundu.

Boydak ailesinin avukatları arasında eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in ve birçok bakanın da avukatlığını yapan ünlü avukat Bülent Hayri Acar da yer aldı. Savunma yapmaya başlayan ve savunmasını tamamlayan Av. Acar, sanıklar ile ilgili verilen mütalaaya cevap olarak mahkemeye 1000 sayfalık dilekçe sundu.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararda sanıklar Memduh, Hacı ve Şükrü Boydak’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 7 Haziran saat 13.00’e erteledi. Mahkeme, 7 Haziran’da sanıklara son sözlerini sorarak kararını açıklayacak.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV