banner87
16 Haziran 2019 Pazar

BOYDAK DAVASINDA TAHLİYE ÇIKMADI

Aliye Boydak örgüt ile bağlantısının olmadığını açıkladı

22 Eylül 2017 Cuma 06:43
Bu haber 1925 kez okundu
BOYDAK DAVASINDA TAHLİYE ÇIKMADI
Haberici -->

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün sözde imamlarından oldukları iddiasıyla yargılanan ve aralarında Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Şükrü Boydak’ın eşi Aliye Boydak’ın da bulunduğu 9’u tutuklu 11 sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanık Aliye Boydak, " FETÖ denilen örgüt ile hiçbir irtibatım olmadı" dedi.

MUSTAFA VE EROL BOYDAK DA DURUŞMAYI İZLEDİ

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar Aliye Boydak, Mehmet O., Ali K., Yasin İ., İlhan C., Bilal K., Halit Ş. ve tutuksuz sanıklar Mehmet Y. ile Abdullah C. duruşma salonunda, tutuklu sanıklar Ömer A. ve Mahmut Y. de Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmada hazır edildi. Duruşmayı Aliye Boydak'ın oğlu Erol Boydak ile KAYSO eski Başkanı Mustafa Boydak da izledi.

Önceki celse 42 tanıktan 29'u dinlenmişti. Bu celse diğer 3 tanık da dinlendi. Ayrıca davada Cumhuriyet Savcısı, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamını talep etti.

Tutuklu sanıklardan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Şükrü Boydak’ın eşi Aliye Boydak savcılığın tutukluluk halinin devamına ilişkin talebine karşı, "Bu benim üçüncü duruşmam. Devletimin, vatanımın ve milletimin aleyhine hiçbir oluşumun içinde yer almadım, kanunsuz hiçbir iş yapmadım. FETÖ denilen örgüt ile hiçbir irtibatım olmadı. 17-25 Aralık öncesi devlet büyüklerimizin teşvikleri ile bazı kurum, kuruluşlara yardım yaptım, ancak 17-25 sonrası hiçbir yere yardım yapmadım. Biliyorum ki adalet tecelli edecek. 60 yaşını doldurmuş bir anneyim. İki kardeşim engelli, bir sağlıklı ben varım. 85 yaşlarında annem ve babama ben bakıyordum, şimdi kimsesiz kaldılar. Arandığımı duyar duymaz ben teslim oldum, ilkokul mezunuyum, yabancı dilim dahi yok, hiçbir yere kaçamam" diye konuştu.

Tutuklu sanıklardan İlhan C. de "Keşke Umre'ye gitmeseydim, Umre'den tanıştığım arkadaşlar nedeniyle Kayseri'de sohbetlere katıldım ama asla imamlık yapmadım" dedi.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararda, tüm sanıkların tutukluluk halinin devamına, dijital inceleme raporlarının ve by lock programına ilişkin detaylı raporların beklenilmesine karar vererek, duruşmayı Aralık ayına erteledi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV