banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

BOYDAK HOLDİNG HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

TMFS Yönetim Kurulu Başkanı Muhiddin Gülal, Boydak Holding ekonomik durumu ile ilgili tehlike olmadığı için satışının gündemlerinde olmadığını söyledi.

10 Ekim 2018 Çarşamba 10:44
Bu haber 1063 kez okundu
BOYDAK HOLDİNG HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI
Haberici -->
TMFS Yönetim Kurulu Başkanı Muhiddin Gülal, Boydak Holding ekonomik durumu ile ilgili tehlike olmadığı için satışının gündemlerinde olmadığını söyledi. Mahkeme kararı kesinleşince duruma bakacaklarını ve isim değiştirmeyi de düşünmediklerini dile getirdi.

Başkan Muhiddin Gülal Boydak, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı” hakkında destek olacaklarını belirtti. Gülal, “İstikbal Bellona ve Mondi’de en az yüzde 10 indirim yapılarak hükümetin enflasyonla mücadelesine güçlü bir destek verilecek” dedi.

Şirketin geleceği ile ilgili sorularada yanıt veren Gülal, mahkeme kararlarına uymakla mükellef olduklarını belirterek, “Şirketlerin ekonomik devamlılıkları önemlidir. Eğer bu tehlikede ise satışları gündeme gelir. Varlık satışı ile desteklediğimiz şirketler var. Boydak Holding ekonomik durumu ile ilgili tehlikede olmadığı için satışı gündemimiz de yok. Mahkeme kararı neticelenince kısa vadede satışla ilgili bir projeksiyonumuz yok. Mahkeme kararını bekliyoruz. Mahkeme kararı kesinleşince projeksiyon gerçekleşecek, blokmuş, yoksa parçalayarak mı satarız bilmiyoruz. Aynı zamanda şimdilik gündemimiz de isminin değişmesi söz konusu değildir” diye konuştu.

Boydak Holding’te hisseleri bulunan ve herhangi bir yargılaması olmayan hissedarlarla ilgili de açıklama yapan Gülal, “Boydak Holding de değil genelde tüm şirketlerimiz hissedarlarla ilgili durum söz konusudur. Yasal düzenleme çalışması var. Bu yapıya bulaşmamış hissedarların haklarını korumakla mükellefiz. Onlara çok yardımcı olamadık. Bir yasal düzenleme ile önümüzdeki süreçte bunu ortadan kaldırırız” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV