banner87
banner151
19 Ocak 2019 Cumartesi

BOYDAK HOLDİNG KAYYIMLARININ MAAŞI SORULDU

Çetin Arık, el konulan Boydak Holding’in durumunu bu kez Başbakan Binali Yıldırım’a sordu

15 Şubat 2018 Perşembe 07:22
Bu haber 928 kez okundu
BOYDAK HOLDİNG KAYYIMLARININ MAAŞI SORULDU
Haberici -->

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, el konulan Boydak Holding’in durumunu bu kez Başbakan Binali Yıldırım’a sordu. Kayyım olarak atananların maaşlarını da sordu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Arık, “Kayseri sanayisinin en büyük kuruluşunun zarara uğratılması Kayseri ve Türkiye ekonomisi açısından büyük sıkıntılara neden olacaktır” dedi.

Geçtiğimiz günlerde TBMM’de yerinden söz alarak Kayseri’nin en büyük sanayi kuruluşu Boydak Holding ile ilgili iddiaları gündeme taşıyan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, bu kez de konuyla ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Arık, soru önergesinde şu görüşleri dile getirdi:

“Kayseri’nin en büyük sanayi kuruluşu olan Boydak Holding, 15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından FETÖ’ye destek sağladığı gerekçesi ile el konularak TMSF’ye devredildi. El konulma sürecinin ardından binlerce kişiyi istihdam eden, Türkiye’de binlerce bayii bulunan bu kuruluşun yönetimini üstlenen kayyım heyeti ile ilgili kurumu keyfiyetle yönettikleri ve zarara uğrattıkları konusunda ciddi iddialar gündeme geldi. Kayseri sanayisinin en büyük kuruluşunun zarara uğratılması Kayseri ve Türkiye ekonomisi açısından büyük sıkıntılara neden olacaktır”.”

CHP’li Arık, cevaplandırılmak üzere şu soruları sordu;

Türkiye’nin sayılı sanayi kuruluşlarından biri olan Boydak Holding’i yönetmesi için atanan kayyım heyeti hangi kriterlere göre belirlenmiştir?

Kayyım heyetinde yer alanlara ne kadar ücret ödenmektedir?

El konulma sürecinin ardından Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev üstlenen Ertunç Laçiner’in Boydak Holding’i milyonlarca lira zarara uğrattıktan sonra istifa ettiği iddia edilmektedir. Ertunç Laçiner ile ilgili iddialarla araştırılmış, her hangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?

Boydak Holding sağladığı istihdam ve ürettiği katma değer ile sadece Kayseri’nin değil, Türkiye’ye mal olmuş bir kuruluştur. Devletin kontrolünde bulunan böylesi önemli bir kuruluşun kasasından çıkan her kuruşun hesabı ciddiyetle incelenmelidir. Boydak Holding ve bağlı kuruluşlarından TÜRGEV’in üniversitesi olan İbn Haldun Üniversitesi’ne milyonlarca lira para aktarıldığı doğru mudur? Doğru ise ne kadar para aktarılmıştır?

İddiaların doğru olduğu varsayımdan hareketle, Boydak Holding’i zarara uğratanlarla ilgili her hangi bir yasal yollara başvurmayı düşünüyor musunuz?”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV