banner87
22 Şubat 2019 Cuma

BOYDAKLAR KİME YARDIM YAPTIKLARINI AÇIKLADI

Boydak Holding, Süper Lig'deki iki büyük kulübede yardımda bulunmuş

30 Mayıs 2018 Çarşamba 15:34
Bu haber 1744 kez okundu
BOYDAKLAR KİME YARDIM YAPTIKLARINI AÇIKLADI
Haberici -->

Kayseri 2. Ağır ceza Mahkemesi’nde FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında hakkında dava açılan ve yargılanan Hacı Boydak, 900 tane vakıf, dernek, spor kulübü, devlet okulu ve çeşitli yurtlara yaptıkları yardımları açıkladı. Boydak, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi kulüplere de yardımda bulunduklarını dile getirdi.

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasındaki soruşturma kapsamında haklarında dava açılan Boydak Holding yöneticileri olan Boydak kardeşlerin yargılanmalarına 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediliyor. FETÖ terör örgütünün kapatılan dernek ve vakıflarına da para aktardıkları suçlamasında yer aldığı dava dosyasında sanık olan Boydak kardeşler esas hakkında savunmalarını yaparken, önceki celsede Cumhuriyet Savcısı, sanıklarla ilgili mütalaasında örgüt yöneticisi ve örgüt üyesi olmak suçlardan ceza istemişti.

Pazartesi başlayan ve devam eden duruşmada Hacı Boydak’ta esas hakkında son savunmasını yaptı. Hacı Boydak, savunmasında yaptıkları yardımları anlatarak, yardımların bir cemaate değil kendilerinden yardım talebinde bulunan bütün cemaatleri, derneklere, vakıflara, yurtlara ve devlet okulları ile yurtlarına yaptıklarını belirtti. Spor kulüplerine de yardımlarda bulunduklarını ifade eden Hacı Boydak, Süper Lig ekiplerinden birçok takımın tesislerindeki yatak, nevresim takımı, halı gibi birçok ihtiyaçlarını uzun yıllardır tefrişatını kendilerinin yaptığını söyledi. Kayserispor’un 30 yıldır tesislerinin tefrişatı, Galatasaray, Fenerbahçe gibi kulüplerin tesislerinin tefrişatlarını yaptıklarını ve yapılan yardımlar karşılıksız olarak yapıldığını söyledi.

Hacı Boydak, duruşmadaki ifadesinde tek tek kulüp ismi de vererek, Galatasaray, Fenerbahçe, Kayserispor, Kayseri Erciyesspor, Sivasspor, Rizespor, Malatyaspor, Samsunspor, Konyaspor, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin isteği üzerine Dersimspor’a, İnegölspor’a tefrişat olarak destekleri olduğunu açıkladı.

İşte Hacı Boydak, mahkemedeki ifadesinde yardımların kimlere ve hangi vakıfla derneklere yapıldığına dair verdiği bazı isimler;

Konya’da fakirlere yardım ve evlendirme derneklerine, yurtlara, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Yurtlarının tefrişatı, devlet yurtlarının tefrişatları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına, Kızılay, Erciyes Feneri Derneği, İlim Yayma Cemiyeti Diyarbakır, Bursa, İstanbul yurtları tefrişatı, bazı kentlerde bali çeken çocukların topluma kazandırılması amacıyla hizmet veren merkezlerin tefrişatları, Adana Diyarbakır’da çocuklarla ilgili merkezler, Suryani Kilisesi çocuklarla ilgili eğitim merkezi,  Kayseri Akıl Hastanesi, Hakkari’deki YİBO yurtları ile okulların eksiklerine yönelik kırtasiye, yatak, nevresim takımı ile birlikte tefrişatı, Muradiye Vakfı yurtları, Erciyes Üniversitesi Kütüphanesi ile birlikte birçok binanın yapımı tefrişatı, eski Başbakan Yardımcılarından Bülent Arınç’ın Manisa’da annesi adına yaptırdığı yurdun tefrişatı, Deniz Feneri, Şefkat Derneği, Van Erçiş depremi sonrasında bölgedeki 2 bin 500 konteynırın tefrişatı, Suriyelilere 15 tır yardım.

Hacı Boydak, yasal anlamda faaliyet gösteren cemaatleri ait bütün yurt, dernek ve vakıfların taleplerini geri çevirmediklerini de belirterek, yardım yapmadıkları cemaat kalmadığını da sözlerine ekledi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV