banner87
22 Şubat 2019 Cuma

BOZ AYI VE MAYMUNLARIN BUZ KOKTEYLİ KEYFİ

Kayseri Hayvanat Bahçesi'nde hayvanlar havuzlar ve buz kokteylleri ile serinliyor

06 Ağustos 2018 Pazartesi 14:10
Bu haber 307 kez okundu
BOZ AYI VE MAYMUNLARIN BUZ KOKTEYLİ KEYFİ
Haberici -->

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Harikalar Diyarı içerisinde bulunan hayvanat bahçesinde bulunan bazı hayvanlara, aşırı sıcaktan etkilenmemeleri için çeşitli yöntemler uygulanıyor. Bu yöntemlerden bazıları ise su havuzları ve buz kokteylleri.

Hayvanat bahçesinde bulunan boz ayı, kaplan ve maymun gibi hayvanların, aşırı sıcak geçen yaz günlerinde serinlemeleri için çeşitli yöntemler uygulanıyor. Hayvanların bulunduğu bölgelerde serinlemeleri için su havuzları yer alırken, günün belli saatlerinde de fıskiyelerden su ile serinlemeleri sağlanıyor. Hayvanların beslenmelerine de önem veren hayvanat bahçesi yönetiminin özenle hazırladığı buzlu meyve kokteyli de hayvanları bir hayli serinletiyor. 2013 yılında hizmete açılan hayvanat bahçesinde yaşayan hayvanların yaşam kalitelerini artırmak için çalışmaların her geçen gün arttığını ifade eden Hayvanat Bahçesi Müdürü Burhanettin Bacak, "Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi biliyorsunuz 2013 yılında hizmete açılmıştır. Yaklaşık olarak 1890 bin metrekare alanda etçil, otçul, su kuşları, tropikal kuşlar olarak çeşitli bölümlerden oluşmaktadır. 161 tür ve 2 binin üzerine hayvan mevcudumuz vardır. Bunlar tropikal hayvanlar, yırtıcı hayvanlar, çeşitli ülkelerden, çeşitli iklim şartlarından gelen hayvanlar hayvanat bahçemizde bulunmaktadır. Kayseri biliyorsunuz ki karasal iklime sahip, yazları çok sıcak geçmektedir. Bunun için de çeşitli iklim şartlarından gelen hayvanlarımızı serinletmek için barınaklarını uygun şekilde ayarlamış bulunmaktayız. Su havuzları var, sulama sistemleriyle serinletme ve ayrıca hayvanların yiyeceklerine dondurulmuş kokteyl hazırlıyoruz. Belli dönemlerde hayvanlarımıza veriyoruz. Su sistemlerini de serinletmek için günün belirli saatlerinde açıyoruz. Havuzlarında da sürekli su bulunmaktadır. Hayvanlar aşırı sıcaklarda da havuzların içerisine giriyor. Böylece yaşam kalitelerini yükseltmiş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Vatandaşın yoğun ilgisinden memnun olduklarını da sözlerine ekleyen Bacak, "Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi biliyorsunuz ziyaretçi yoğunluğu olan yerlerden bir tanesi. Belli başlı gezilecek yerlerden biri olduğu için hafta içi ve hafta sonlarında Kayseri halkı ve çeşitli illerden gelen vatandaşlarımızın ziyaretleri oluyor. Yoğunluk yaşıyoruz, bu yoğunluktan da memnunuz. Vatandaşlarımıza da tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV