banner87
18 Temmuz 2019 Perşembe

BOZATLI PAŞA NARLI MESCİDİ ONARILIYOR

Büyükkılıç, ilçede yer alan ve Osmanlı Dönemi’ne ait Gülük Mahallesi’nde yer alan tarihi Bozatlı Paşa Narlı Mescidi’nin, restorasyon ile bakım ve onarım çalışmasının devam ettiğini söyledi.

01 Eylül 2018 Cumartesi 09:57
Bu haber 409 kez okundu
BOZATLI PAŞA NARLI MESCİDİ ONARILIYOR
Haberici -->
Melikgazi Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçede yer alan ve Osmanlı Dönemi’ne ait Gülük Mahallesi’nde yer alan tarihi Bozatlı Paşa Narlı Mescidi’nin, restorasyon ile bakım ve onarım çalışmasının devam ettiğini söyledi.

Bozatlı Paşa Narlı Mescidi’nin tarihi mimarisi ve yapı tekniği açısından kentte, Anadolu Kültür Mirasını temsil edip, günümüze kadar ayakta kaldığına vurgu yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak 18 eserde ise çalışmalarımız devam ediyor. Gülük Mahallesi’nde yer alan tarihi Bozatlı Paşa Narlı Mescidi’nde bakım ve yenileme çalışması devam ediyor.  Mescit XVIII.yüzyılda yapılmıştır. Mescit 7.34x12,52 m ölçüsünde dikdörtgen planlı bir yapıdır. Kesme taş ve moloz taştan yapılan mescidin ibadet mekanı dört ağaç direk tarafından desteklenen toprak bir damla örtülmüştür Taş işçiliğin güzel örneklerini sergileyen bu tarihi yapı aslına uygun olarak belediyemizce onarılmaktadır. Anadolu kültür mirası olan  Bozatlı Paşa Narlı Mescidi’nde yapılacak çalışma ile bu tarihi yapı gelecek kuşaklara aktarılacaktır” dedi.

Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bozatlı Paşa Narlı Mescidi çalışma alanını gezerek yetkililerden bilgi aldı ve bu yıl hizmete açılacağını kaydetti.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV