banner87
21 Mart 2019 Perşembe

BOZUK 10 TON PEYNİR İMHA EDİLDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerince, yapılan bir ihbar üzerine çalışma yapıldı.

31 Mayıs 2018 Perşembe 03:29
Bu haber 692 kez okundu
BOZUK 10 TON PEYNİR İMHA EDİLDİ
Haberici -->
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerince, yapılan bir ihbar üzerine çalışma yapıldı. İhbar sonucunda bir işletmede insan sağlığı için tehlikeli olduğu belirlenen bozulmuş 10 ton peynire el konularak imha edildi. İade ürünlerin peynir yapıldığı belirlendi.

İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ihbar sonrasında yapılan denetimle ilgili olarak şu bilgiler verildi;

“​İl Müdürlüğümüze Alo Gıda 174 şikâyet hattı vasıtasıyla sağlıksız koşullarda ve iade peynirlerin kullanılarak peynir yapıldığı şeklindeki şikâyet gelmiştir. Bu şikâyeti değerlendiren Kocasinan İlçe Müdürlüğümüz Resmi Kontrol Görevlileri tarafından Alsancak Mahallesi Toptancılar Sitesi 6203 sokakta bulunan işletmenin kilitli olmasından dolayı gerekli izinler alındıktan sonra polis nezaretinde çilingir tarafından kapılar açtırılmıştır. İçeride yapılan kontrollerde binanın ikinci, üçüncü ve dördüncü katlarında insan tüketimi için uygun olmayan bozulmuş, kokuşmuş ve küflenmiş yaklaşık 10 ton peynir tespit edilmiş olup bu ürünler gıda denetçilerimizin nezaretinde belediye çöp arabasına atılarak imha edilmiştir.”

BOZUK PEYNİRLER YENİDEN İŞLENİYORMUŞ

Müdürlükten yapılan açıklamada, iade ürünlerin toplanarak peynir yapıldığının tespit edildiğine dikkat çekildi. Denetimle ilgili açıklamada, “Halkımızın sağlığıyla oynayan insan tüketimi için uygun olmayan iade ürünleri toplayarak yeniden işleyip peynir haline getiren bu işyerlerine yönelik denetimlerimiz devam edecektir. Aynı zamanda tulum peyniri adı altında bitkisel yağ kullanarak üretilen ve halkımızı aldatmaya yönelik ürünleri piyasaya süren işletmelerin tespit edilmesi için bu ürünlerden numune alma işlemeleri devam etmektedir. Analiz sonuçlarına göre taklit ve tağşiş yaptığı tespit edilen işyerleri Bakanlığımızca kamuoyuna duyurulmaktadır” ifadelerine yer verildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV