banner167
banner182
01 Aralık 2021 Çarşamba

BU GÜÇ BİZDE VAR

İstihdam Seferberliği tanıtım toplantısında konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, "Bu büyük milletin yapamayacağı hiçbir şey yok. İstihdamını da, ihracatını da artıracak, kapasitesini de artıracak. Bu güç ve kudret bizde var inşallah" dedi.

10 Mart 2019 Pazar 11:12
Bu haber 445 kez okundu
BU GÜÇ BİZDE VAR
Haberici -->

İstihdam Seferberliği tanıtım toplantısında konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, "Bu büyük milletin yapamayacağı hiçbir şey yok. İstihdamını da, ihracatını da artıracak, kapasitesini de artıracak. Bu güç ve kudret bizde var inşallah" dedi.

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Borsası (KTB), Kayseri OSB, Mimarsinan OSB ve İncesu OSB’nin ortaklaşa düzenlediği İstihdam Seferberliği tanıtım toplantısı düzenlendi.

KTO Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Şehmus Günaydın istihdam seferberliği konusunda işadamları ve sanayicilerin gayretlerini memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek, “İşverenlerimiz ve sanayicilerimiz bu konuda gerçekten çok önemli bir görevi başarıyla yerine getiriyor. Bulundukları noktadan daha ileri noktaya taşımak için de ellerinden gelen gayreti ve çabayı gösterdiklerini biz memnuniyetle müşahede ediyoruz. Tabi istihdam seferberliği tek ayaklı olmuyor, bunun diğer ayağı da kamu. Bu yeni pakette gerçekten reddedemeyeceğimiz çok önemli fırsatlar var. Bu fırsatları kullanarak üretimimizi artıracağız. İstihdam ve ihracatımızı artıracağız hep beraber inşallah. Bu kampanyanın daha önceki kampanyalar gibi Kayserimizde de yoğun bir şekilde ilgi, destek göreceğini görüyorum. İnşallah daha önceki seferberlikte ilk 10’a giren Kayserimiz yine bu istihdam seferberliğinde ‘Burası Türkiye burada iş var’ kampanyasında da yine kendisine yakışanı yapacak ve inşallah Kayserimiz yine üst sıralardaki yerini alacaktır. Ortaya koyduğumuz hedefin gerçekleşmemesi için hiçbir neden yok. Gerek Ticaret Odası başkanımız, Sanayi Odası başkanımız ve OSB başkanlarımızın yapmış olduğu çalışmalarda ortaya koyduğumuz hedefi rahatlıkla tutturacağımızı görüyoruz. Ama biz inşallah yapabileceğimiz kadar, artırabildiğimiz kadar artıralım. Bu büyük milletin yapamayacağı hiçbir şey yok. İstihdamını da, ihracatını da artıracak, kapasitesini de artıracak. Bu güç ve kudret bizde var inşallah" dedi

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ise Kayseri'nin önceki istihdam seferberliğinde kendisine yakışanı yaptığını belirterek, yine örnek şehirlerarasına gireceğini kaydetti.

En çok kazananın Türkiye'ye yatırım yapan, istihdam sağlayan olacağının altını çizen KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, "En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak, hem işinizi geliştirin, hem ekonominin büyümesine katkınız olsun, hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak, kazanan siz olun. Dünün en çok kazananları, Türkiye’ye yatırım yapanlar, Türkiye’de istihdam sağlayanlar oldu. Yarının en çok kazananları da, bugün Türkiye’ye yatırım yapanlar, insanımıza istihdam sağlayanlar olacak. Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Bereketli ve umut dolu bir güne merhaba demek için, 'Burada iş var, Burada aş var, Burada gelecek var' diyoruz" diye konuştu.


HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV