banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

“BU İHANETİ YAPAN ALÇAKLARI LANETLİYORUM”

KTO Başkanı açıklamalarda bulundu

13 Temmuz 2017 Perşembe 08:19
Bu haber 695 kez okundu
 “BU İHANETİ YAPAN ALÇAKLARI LANETLİYORUM”
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Hiçyılmaz, “Bu ihaneti yapan alçakları lanetliyorum” dedi.

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “FETÖ’cü hainler, 15 Temmuz gecesinde milletimizin birliği ve geleceğine, devletimizin bağımsızlığına saldırmıştır. Bu ihaneti yapan alçakları lanetliyorum. Milletin adaleti önünde yargılanan ve en ağır cezayı alacaklarından şüphe duymadığım alçakların ihaneti kıyamete kadar unutulmayacaktır” dedi.

Hiçyılmaz, “FETÖ’cü hainler 15 Temmuz 2016’da, Milletin temsil yeri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi ve devletin temsil yeri olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi başta olmak üzere, tüm kurumlara saldırmışlar ve işgal girişiminde bulunmuşlardır.  Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini istemeyen dış odakların elinde maşa olan bu hainlerin hedefi vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ay yıldızlı bayrağımızın gölgesi altında huzurlu bir şekilde yaşayan milletimizin birlik ve beraberliği olmuştur” diye konuştu.

Başkan Hiçyılmaz, “Bin yıldır bu toprakları vatan yapan asil milletimiz, Çanakkale’de, Dumlupınar’da kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile düşmana nasıl dur demişse o gecede aynı ruh ile teröristlere, vatan hainlerine ve onların ipini tutan düşmanlara karşı koymuştur. Yüce Allah bir daha milletimize böyle günler göstermesin” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin önemli bir meslek kuruluşu olan Kayseri Ticaret Odası yönetimi olarak, bu hain girişime 15 Temmuz 2016 gecesi karşı çıktıklarını ifade eden Hiçyılmaz, “15 Temmuz 2016 gecesinde, bu hainlere karşı durmak için üyelerimizi ellerinde bayrakları ile Cumhuriyet meydanına davet eden ilk kuruluşlardan birisiyiz. Üyelerimize gönderdiğimiz SMS’le bu ihanetin önüne geçebilmek için çalıştık. O gece Cumhuriyet Meydanında yerimizi aldık ve sonraki günlerde de Demokrasi Nöbetlerinde milletimizin ve devletimizin yanında olmaya devam ettik” şeklinde konuştu.

Başkan Hiçyılmaz, 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü, Kayseri Cumhuriyet meydanında yapılacak yıldönümü etkinliklerinde de Kayseri Ticaret Odası’nın tekrar yer alacağını belirtti.

KTO 15 TEMMUZ SERGİSİ AÇTI

Kayseri Ticaret Odası, 15 Temmuz hain darbe girişimi günü Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda yaşananları ve demokrasi nöbetlerini konu alan fotoğraf sergisi açtı.Hizmet binası 2. katta bulunan sergi alanında açılan sergide 20’ye yakın fotoğraf üyelerin ziyaretine açıldı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV