banner87
15 Aralık 2018 Cumartesi

“BU MECZUBU DERHAL GÖREVDEN ALIN!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık'tan tepki

01 Mart 2018 Perşembe 07:17
Bu haber 736 kez okundu
“BU MECZUBU DERHAL GÖREVDEN ALIN!”
Haberici -->

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bursa’da ve Çanakkale’de camileri genelev yaptılar” diyen öğretim üyesinin görevden alınmasını istedi. Konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gündeme taşıyan Arık, “Bu meczubu derhâl görevden alın.” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, katıldığı bir televizyon programında, "Bursa ve Çanakkale'de camileri genelev yaptılar” diyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim üyesi Abdullah Akın’ın görevden alınması istedi. Konuyu TBMM’de gündeme taşıyan Arık, şunları söyledi:

“Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde adının önünde doçentlik unvanı bulunan Abdullah Akın isimli bir meczup "Bursa ve Çanakkale'de camileri genelev yaptılar" diyerek hem yüce dinimize hem de Türkiye Cumhuriyeti'ne ağır hakaret ediyor. Bu meczup bilmez mi ki her santiminde bir şehit yatan, her zerresi şehit kanıyla sulanmış şanlı bir yerdir Çanakkale. Üzüm hoşafı, buğday çorbası yenilerek şanlı destanın yazıldığı yerdir Çanakkale. Bu çirkin ifadeler Seyit Onbaşı'nın, şehitlerimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kemiklerini sızlatmıştır. Buradan Hükûmete sesleniyorum: Çanakkale Destanı'nın yazıldığı Çanakkale'ye, güzel Bursa'ya, yüce dinimize ve bu ülkenin kurucularına hakaret eden bu meczup için ne yaptınız? Bu meczubu derhâl görevden alın.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV