banner87
23 Nisan 2019 Salı

BU OKULDA ÜNİVERSİTE KAZANMAK DAHA KOLAY

Okulu Müdürü Hüseyin Efe, proje okulu olmaları nedeniyle okullarından mezun olan öğrencilerin, üniversitede daha fazla şansı olduğunu söyledi.

08 Temmuz 2018 Pazar 15:20
Bu haber 471 kez okundu
BU OKULDA ÜNİVERSİTE KAZANMAK DAHA KOLAY
Haberici -->

Ali Rıza Özderici Kız İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Proje Okulu Müdürü Hüseyin Efe, proje okulu olmaları nedeniyle okullarından mezun olan öğrencilerin, üniversitede daha fazla şansı olduğunu söyledi.

Kayseri’deki 5 proje okulundan biri olan Ali Rıza Özderici Kız İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Proje Okulunun Müdürü Hüseyin Efe, okulun proje okulu olarak seçilmesinden sonra kültür alanındaki derslerin ağırlığının arttığını, bu durumun mezun olan öğrencilerin üniversitede istedikleri bölüme yerleşme olasılığını artırdığını ifade etti.

SON TERCİH TARİHİ 13 TEMMUZ

Bu yıl 90 kız öğrenci alacaklarını belirten Efe, öğrencilerin proje okul eğitimi sayesinde akranlarına göre avantajlı olacaklarını dile getirdi. Efe, “2-13 temmuz tarihleri arasında öğrencilerimiz hayatlarına yön verecek, liseler için tercih yapacaklar. Bu açıdan öğrencilerimizin doğru tercih yapmaları büyük önem arz ediyor. Peki, niçin öğrencilerimiz Ali Rıza Özderici Kız İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesini tercih etmeliler? Tercih etmeliler. Çünkü okulumuzu tercih eden öğrencilerimiz alanında uzman öğretmenlerden bakanlığımız tarafından seçilerek görevlendirilen eğitimcilerden öğrenim görme fırsatı yakalayacaklar. Tercih etmeliler. Çünkü okulumuz proje okulu olması sebebiyle bünyemizde hem Fen Lisesi Programı hem de Sosyal Bilimler Lisesi Programı uygulanacaktır. Yani tıp, eczacılık, diş hekimliği ve mühendislik gibi alanlarda öğrenim görmek isteyen öğrencilerimiz fen lisesi programını; hukuk, siyasal, kamu yönetimi, ilahiyat ve psikolojik danışmanlık gibi alanlarda öğrenim görmek isteyen öğrencilerimiz de sosyal bilimler programımızı tercih edebilecekler” diye konuştu.

Kültür dersleri yüzde 75, meslek dersleri yüzde 25

Efe, proje okul olmaları sonrasındaki değişikliklere dair şu bilgileri verdi:

“Öğrencilerimiz yüzde 75 oranında matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih ve coğrafya gibi kültür derslerinden, aynı zamanda yüzde 25 oranında her Müslüman’a hayatı boyunca lazım olacak Temel İslami İlimler dersleri görme fırsatını da yakalamış olacaklar. Okulumuzla, Kayseri’nin en köklü üniversitelerinden birisi olan Erciyes Üniversitesiyle yaptığımız protokol kapsamında öğrencilerimiz, üniversitemizle ortak projelere birlikte imza atabilecek. Öğrencilerimizin hafta içi ile hafta sonu destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ders başarılarını arttırıyor, aynı zamanda öğrencilerimizi hem kurslar seri deneme sınavlarıyla üniversite sınavlarına etkin bir şekilde hazırlıyoruz.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV