banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

BU RUH DİRİLİŞ RUHU

Başkan Mustafa Çelik açıklama yaptı

17 Temmuz 2017 Pazartesi 08:15
Bu haber 864 kez okundu
 BU RUH DİRİLİŞ RUHU
Haberici -->

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Bu ruh diriliş ruhudur” dedi.

15 Temmuz’un yıldönümünde Kayseri yine meydanlara aktı. Cumhuriyet Meydanı’nda yüz binler 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Günü nedeniyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, sabah namazına kadar Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla birlikteydi. 15 Temmuz’da bu milletin gösterdiği kahramanlığı vurgulayan ve şehitlerimizi anan Başkan Çelik, “Her şehidimiz ve gazimiz bu ülkenin göğsünde parıldayan birer şeref madalyasıdır” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 15 Temmuz’un yıldönümünde düzenlenen etkinliklerin ilk dakikalarından sabah namazına kadar Kayseri halkıyla birlikte Cumhuriyet Meydanı’ndaydı. Başkan Çelik, etkinliklerin ilk dakikalarında Cumhuriyet Meydanı’nı gezerek 15 Temmuz ruhu ile meydana gelen vatandaşlarla görüştü.

Halkla selamlaşan, fotoğraflar çektiren Başkan Çelik, gecede Büyükşehir Belediyesi’nin ikramlarından olan döner ekmek dağıttı.

15 Temmuz etkinlikleri İl Müftüsü Şahin Güven’in yaptırdığı dua ile başladı. Etkinliklere Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Vali Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, siyasi parti il başkanları, üniversite rektörler, adli ve idari yargı temsilcileri, ilçe belediye başkanları, bürokratlar, siyasiler, oda ve dernek başkanları katıldı. Yöneticiler, meydanı dolduran yüz binlerle birlikte şehitlerimiz, bu vatanın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için dualar ettiler.

Vali Süleyman Kamçı’nın konuşmasının ardından, İstanbul’a canlı olarak bağlanıldı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşma Kayseri’de de yüz binlere izletildi.

Gecede bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, sözlerine, “Demokrasi Kahramanları, Milli İradenin yılmaz neferleri, Bu vatanı kendini bilmez densizlere, ihanet örgütlerine, bir takım şer güçlerin uşaklarına, terör odaklarına, kendi milletine kurşun sıkan ve sıktıran alçaklara asla ve asla teslim etmemeye yemin etmiş vatan, millet, bayrak ve ezan sevdalıları Cumhuriyet Meydanı’na gelen Aziz Kayserililer” diye hitap ederek başladı.

Kayseri’nin bir yıl önce olduğu gibi yine farkını gösterdiğini ifade eden Başkan Çelik, “Böylesi aziz bir topluluğa hitap etmekten, böylesi kahraman bir milletin ferdi olmaktan, böylesi bir Kayseri’de yaşamaktan ve bu meydanı dolduran vatan, millet sevdalılarına hizmet etmekten onur duyuyorum, gurur duyuyorum” dedi.

Konuşmasında ülkemizin önemini de vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, sözlerine şöyle devam etti:

“Bir yıl önce bu meydanlarda omuz omuza verdik. Görüş farklılıklarımızı bir kenara bıraktık ve birlik olduk. Tanklarıın toplarını iman dolu göğsümüzde söndürdük. Tüm dünyaya zulme nasıl durulduğunu gösterdik. Milletimiz 15 Temmuz gecesini destansı dirilişe döndürdü. Bu milletin kıblesi Kabe’dir. Bu ülke açların Halil İbrahim Sofrasıdır. İnsanımız, üşüyen bedenlerin saadet güneşi, Anadolu ise mazlumların merhamet limanıdır. O zulmün maşası olan hainler bu limanı yıkmak, bu sofrayı dağıtmak, bu güneşi söndürmek istediler. Ama onların hesabından daha büyük bir hesap vardı, o da Rabbimin hesabı. Evet, şehitlerimiz ve gazilerimiz var; ama her şehidimiz ve gazimiz bu ülkenin göğsünde parıldayan birer şeref madalyası oldu. Bugün yine tüm meydanlar tıklım tıklım doldu. Bu ruh bir diriliş ruhudur. Bu ruh yüzyılın ihanetine karşı kazanılmış yüzyılın zafer ruhudur.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’in konuşmasının ardından AK Parti ve MHP İl Başkanları ile bazı konuşmacılar halka hitap etti. Gecede ayrıca ağıtlar seslendirildi, geçen yıl 15 Temmuz gecesi olduğu gibi salalar verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, konuşmaların ardından gecenin ilerleyen saatlerinde bir kez daha Cumhuriyet Meydanı’nın karış karış dolaştı. Başkan Çelik, vatandaşlarla tek tek ilgilendi, selam verdi, hatır sordu ve zaman zaman da onlarla oturup çay içti, sohbet etti.

15 Temmuz etkinlikleri sabah namazına kadar devam etti.

Vali Süleyman Kamçı, Başkan Mustafa Çelik, komutanlar ve diğer yetkililer ile vatandaşlar sabah namazını Cumhuriyet Meydanı’nda kıldı. Sabah namazı sonrası bir kez daha devletimiz, milletimiz ve şehitlerimiz için dualar edildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV