banner87
21 Mayıs 2019 Salı

BU YARIŞMANIN KAYBEDİN YOK

Anadolu Gençlik Derneği’nin geleneksel hâle getirdiği “Efendimizin İzinde” Siyer-i Nebi Yarışması başvuruları tamamlandı. “Kaybedeni olmayan yarışma” sloganıyla düzenlenen organizasyona Kayseri’de yoğun ilgi gördüğü belirtildi.

05 Aralık 2018 Çarşamba 09:23
Bu haber 219 kez okundu
BU YARIŞMANIN KAYBEDİN YOK
Haberici -->
Anadolu Gençlik Derneği’nin geleneksel hâle getirdiği “Efendimizin İzinde” Siyer-i Nebi Yarışması başvuruları tamamlandı. “Kaybedeni olmayan yarışma” sloganıyla düzenlenen organizasyona Kayseri’de yoğun ilgi gördüğü belirtildi.

Derneğin Kayseri Şubesi başkan yardımcısı Halil Tayyip Söbüoğlu, siyerin önemine değinerek, “Gençlerin, yarışmada temel metin olan kitabı okumaları bile çok önemli bir kazanımdır. Efendimiz’in (S.A.S ) hayatından küçücük kesitlerin öğrenilmesi, bir sözünün hafızalarda kalması belki bir gencin geleceğini şekillendirecektir. Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak ise bizlerin vazifesidir. Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler. Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu ahval ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Gençlerimizin Peygamberimiz’in hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan liseli gençlere ulaşmakta önemli bir adımdır” şeklinde konuştu.

“Cinnet sınırlarında yaşayan bir toplumun tek çıkış yolu Peygamber Efendimiz (S.A.V) in örnekliğidir” diyen Söbüoğlu, “Yeryüzünde akan kanın durması, dökülen gözyaşının dinmesi, emek ve alın teri sömürüsünün son bulması, Efendimiz (S.A.V) in tebliğ ettiği mesajın ete kemiğe bürünmesi ile mümkün olacaktır. Buna inanan ve bunun için adım atan bir neslin üzerinde iz bırakabilmenin derdindeyiz. Kutlu Nebi´nin yaşamının her evresi hepimiz için en güzel örneklik teşkil etmektedir. Siyer-i Nebi yarışması vesilesi ile binlerce gencimiz insanlık için eşsiz bir timsal olan Efendimizi (S.A.V) daha da yakından tanıma fırsatı bulacaklardır. Günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek diziler gençlerimizin ahlak ve maneviyatını tahrip etmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz. Bunun için Siyer-i Nebi yarışması yaparak, liseli gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını okumasına vesile oluyoruz. Bizler sevgili Peygamberimizin (S.A.V) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Bu ve benzeri yarışmalarımız devam edecektir. Biz yarınlar için çalışıyoruz, gençlerimiz de aziz milletimizin ve ümmetin yarınlarıdır” ifadelerini kullandı.

Söbüoğlu, Yarışmanın organizasyonunda görev alacak olan gönüllülerle ilgili olarak “En güzel mükafat, böyle bir hayra vesile olabilmektir. Bu münasebetle herkesi sınavda görev almaya davet ediyorum. Siyer-i Nebi Yarışmasının soruları Ahmet Cevdet Paşa'nın 'Son Peygamber Hz. Muhammed (S.A.V)' kitabından hazırlanacak. 15 Aralık’ta herkesi bekliyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV