banner87
22 Şubat 2019 Cuma

BÜNYAN’A YATIRIMLAR 1.5 MİLYARI BULACAK

Başkan Şinasi Gülcüoğlu, ilçelerinin ihtiyacı olan birçok konuda yatırımlar yapıldığını ve bugüne kadarki yatırımların 1.2 milyar liraya ulaştığını ifade etti.

29 Haziran 2018 Cuma 07:29
Bu haber 360 kez okundu
BÜNYAN’A YATIRIMLAR 1.5 MİLYARI BULACAK
Haberici -->
Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, ilçelerinin ihtiyacı olan birçok konuda yatırımlar yapıldığını ve bugüne kadarki yatırımların 1.2 milyar liraya ulaştığını ifade etti. Başkan, yıl sonun da yatırım miktarının toplamda 1.5 milyar liraya ulaşacağını ifade etti.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’yı ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Altınkaya, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Başkan Şinasi Gülcüoğlu ise, ilçedeki çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Başkan, ilçelerine yapılan yatırımların 1.2 milyar liraya, eski parayla 1.2 katrilyona ulaştığını ifade ederek, bu rakamın yıl sonunda 1.5 milyar liraya ulaşacağını söyledi.

“Bünyan’ımız kadim bir ilçedir. Kenttir. Gerçekten biz göreve geldiğimiz günden beri bütçe imkanları ile asla yapılamayacak işleri 3 yıl gibi kısar sürede yapmaya çalıştık” diyen Başkan Gülcüoğlu, şunları söyledi;
“İlçemize yatırımlarımızı yapmayada devam edeceğiz. Maalesef bunlara rağmen halkımızda algı oluşturulmaya çalışanlar oluyor. Yaklaşımlar oluyor. Ama bunların halkımız nezdinde itibar görmediğine şahit olduk. Bu bizi mutlu etti. 75 yataklı devlet hastanesini geçtiğimiz günlerde yer teslimini yapmak suretiyle kazandırdık. Kazı çalışmaları başlayacak. Türkiye’nin en hızlı TOKİ binaları Bünyan’da yapıldı. Onunla ilgili semt sakinlerini ve konut alan insanlarımızı oraya götürdük. Memnun olduklarını ifade etti. Üniversite yapılması maalesef ilçemizde adeta yılan hikayesine dönmüştü. Adı konuşuluyor ama bir şey yapılmıyordu. Bugün itibarıyla kadrosunun alınması, öğrenci alınmasıyla ilgili olarak açılışı tamamlandı diyebiliriz. Erkek ve kız öğrenci yurdumuzun temel atma çalışmaları sürüyor. Doğalgaz alt yapı çalışması oldu. 8 ay içinde tüm mahallelere doğalgaz çalışmaları bitti gibi. 30 aileyi doğalgaz ile buluşturamadık. İmar planı yüzünden oldu. Bunlar gerçekleşmedi. Bu yıl tamamlanacak. Alt yapı ve üst yapıda fiber optikten tutun elektrik telleri dahil görüntü kirliliğini önleyici ciddi çalışmalar oldu. Ana artellerpırıl pırıl. Bir ucundan bir ucu görünebiliyor. Görüntü kirliliği de bitti. Yeni bağlanana mahallere 650 bin metrekareyi geçen parke yol çalışması yapıldı. Türkiye’de de bu ölçekli belediyede örneği yoktur. Asfaltlama çalışmasında 26 kilometre sıcak asfalt çalışması oldu. Hedefimiz bu yıl 50 kilometre olacak. 10 içinde çalışmalarımız başlayacak. Mevcutta var olan bir çalışma devam ediyordu. 42 adet çocuk oyun parkı, 14 futbol sahası, 7 basketbol sahası voleybol sahası ve mesire alanı gibi çalışmalar oldu. Kent estetiği de dikkate alınarak peyzaj çalışması, yeşil alan oluşturma çalışmaları oldu. 150 bin fidan dağıttık.”

Başkan Gülcüoğlu, restorasyon çalışmaları ile ilgili de bilgi vererek, “Bünyan konağı ile ilgili çalışmalar sürüyor. Cumhuriyet tarihimizin ilk mektebi olan Elbaşı da ilkokul restorasyonu devam ediyor. Karatay ile ilgili sayın bakanımız yerinde inceledi. Peyzaj çalışması başlattık. Sayın bakanımız kendisini hissettirdi ve gerekli desteği verdi. Kamulaştırma ile ilgili iki tane alan var. Vatandaşımızı mağdur etmeden bunu yapacağız. 25 civarında metruk bina vardı yıktık. Temizlik oldu. Han ortaya çıktı. 10 içinde çevre çalışması başlayacak. Han iyice ortaya çıkacak” dedi.

Gülcüoğlu, “Orman ve Su İşleri bakanlığı geçen yıl bir bilgi verdi. 752 milyon yatırım tutarı vardı. 650 milyonu Bünyan’a yapıldı. Şuana kadar 1 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldı. Önümüzdeki yıl belediye seçimlerin kadar yatırım miktarını 1.5 milyar liraya ulaşmasını planlıyoruz. Devlet hastanesi 60 milyon. İçi 100 milyon. Toplamı 160 milyon lira. 50 milyon lirayı aşan yol çalışması var. 50 milyon lira KASKİ yatırım yaptı. Biz 25 trilyon yaptık. TOKİ yatırımı vardı. Öğrenci yurtları vardı. Bunları alt alta dizdiğimizde 1.2milyar liralık yatırım var. Hepsi 3 yılda yapıldı” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV