banner153
08 Aralık 2019 Pazar

BÜTÜN İNSANLARIN OYLARINA TALİBİZ

İYİ Parti Kayseri Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dursun Ataş, AKP’li belediye başkan adaylarının bile 30 yıldır uğramadıkları Ülkü Ocaklarını, Başbuğu Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret ettiklerini belirtti.

08 Şubat 2019 Cuma 10:02
Bu haber 392 kez okundu
BÜTÜN İNSANLARIN OYLARINA TALİBİZ
Haberici -->
İYİ Parti Kayseri Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dursun Ataş, AKP’li belediye başkan adaylarının bile 30 yıldır uğramadıkları Ülkü Ocaklarını, Başbuğu Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret ettiklerini belirterek, “Bizim partimiz Ülkücü tabandan, Milliyetçi Hareket Partisi’nden geldi. MHP’li kardeşlerimiz bizi seviyorlar. Onlarda destek olacak. Bizim partimiz her insanımıza kapısı açıktır. Biz yerel seçimlerde bütün insanlarımızın oylarına talibiz” dedi.

Millet İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dursun Ataş, Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sema Karaoğlu, Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli, Talas Belediye Başkan Adayı Osman Haymana, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi İl yönetimi Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ve yönetimini ziyaret etti.

SAVAŞA DEĞİL SEÇİME GİDİYORUZ

Basın mensuplarına teşekkürlerini ileten Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dursun Ataş, insan odaklı bir belediye hizmeti anlayışı içerisinde olduklarını vurguladı VE 31 Mart tarihinde savaşa gidilmediğini sadece yerel seçim yapılacağını dile getirdi. Ataş, “Biz bir yola çıktık ve 31 Mart itibariyle de, Kayseri’yi ve ilçelerini yönetecek yerel yöneticileri, muhtarlarımızı, azalarımızı ve meclis üyelerimizi seçeceğiz. Bizim bu seçimde iktidar değiştirme gibi bir durumumuz yok. Yerel yönetimlerde insanımıza ne kadar daha fazla yakın olabiliriz, ne hizmetler götürebiliriz gibi bazı düşüncelerimizi anlatarak bir sınav vereceğiz. Bu sınavın sonunda da Kayserili hemşehrilerimiz, vatandaşlarımız, kime oy vermek istiyorsa, kimi kendine daha yakın hissediyorsa ona göre bir seçim yapacak ve bu seçimin sonucunda da mutlaka birimiz kazanacağız. Bu kazanan kişi de, Kayseri’nin tamamını, ilçeleriyle, köyleriyle, insan ve parti ayrımı yapmadan kucaklayacaktır diye umuyorum. Biz kazanırsak kesinlikle kucaklayacağımızın sözünü veriyoruz” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ ÇATISINDA HERKESE YER VAR

“Bizim İYİ Parti olarak yola çıkış sebebimiz ihtiyaçtan doğdu. Bu çatı altında her şeyden önce bayrağını, milletini, ülkesini bizim kadar seven, İstiklal Marşını bizimle aynı heyecanla söyleyen herkese bu çatı altında yer vardır. Bu ilkeden şaşmadık. Devam ediyoruz” diyen Ataş, şunları söyledi;

“Bizim partimizin omurgasına baktığımızda ülkücü tabandan Milliyetçi Hareket Partisi’nden geldi. Ama ikinci bir MHP değildir. Net söyleyeyim. Çok iyi bir şekilde her görüşten insanları barındırıyor. Partimiz. Kayseri, Milliyetçiliği, Ülkücülüğü ile yer edinmiş bir ilimizdir. Erciyes kurultaylarına yıllarca ev sahipliği yaptı. Milliyetçi bir taban ve kesimdir. Sonuçta yakaladığınız herhangi birini getirseniz ki; AKP’nin belediye başkan adayları bile başbakanlık yapmış kişiler bile dikkat ederseniz gidip Ülkü Ocaklarını ziyaret ediyor. 30 sene uğramadıkları halde. Yada gidip Başbuğumuzun mezarını ziyaret ediyorlar. Bu insanların birçoğu oradan geçtiğini söyler. Arkadaşlarımızın hepsine kapımız açık. Burada bir milliyetçi taban var. Onlarında oylarına talibiz. Onlarında desteğine talibimiz. Bütün insanlarımızın oylarına talibiz. O arkadaşlarımız bizimle siyaset yapmak istediler. Aramıza katıldılar. Özel bir sebep değil. Kapımızı onlara açtık. Herkese kapımız açıktır. Bölücü olmayan, ülkesini, memleketini, insanlarımızı seven herkese kapımız açıktır. Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimiz bizi seviyorlar. Bize destek olurlar.”

KAYSERİ İHMAL EDİLİYOR

Ziyarette konuşan CHP Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’nin merkezi ve yerel yönetim tarafından ihmal edildiğini ve hizmetler noktasında gerekenin yapılmadığını ifade etti. Arık, Kayseri’nin kişi başına yatırımlar noktasında merkezi yönetimden aldığı ödeneğe göre Türkiye genelinde şehirler arasındaki sıralamasının 79’uncu olduğunu, kendisiyle eş değer olan 20 il arasındaki kıyaslamada ise 19’uncu sırada yer almasının bir felaket olduğunu dile getirdi.

Kocasinan Belediye Başkanı Adayı Hasan Sami Özvarinli, Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sema Karaoğlu ve Talas Belediye Başkanı Osman Haymana ise, seçim çalışmaları hakkında bilgi vererek, herkesi kucaklayan belediye başkanı olacaklarını, ayrımcılığın söz konusu olmayacağını dile getirdiler.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV