banner87
26 Mart 2019 Salı

BÜYÜKKILIÇ: ÇOCUKLARIMIZA TEŞVİKİMİZ OLACAK

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, eğitimle ilgili gelen talepleri geri çevirmediklerini söyledi

28 Temmuz 2018 Cumartesi 09:34
Bu haber 458 kez okundu
BÜYÜKKILIÇ: ÇOCUKLARIMIZA TEŞVİKİMİZ OLACAK
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, eğitimle ilgili gelen talepleri geri çevirmediklerini belirterek, “Eğitimde talepler konusunda boyumuzu aşacak duruma gelmişiz. Önemli değil. 20 okulumuzla ilgili sıcak asfalt çalışması olacak. Ağırnas bölgesindeki çocuklarımız içinde açılan meslek lisesine gidenlere teşvikimiz olacak” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Ağırnas Bölgesinde belediye tarafından açılması sağlanan meslek lisesi, eğitime katkı ve imarı barışı konusunda açıklamalarda bulundu.

Eğitime olan desteklerin süreceğini ve talepleri geri çevirmediklerini aktaran Başkan Memduh Büyükkılıç, Ağırnas’ta hizmete açılan ve bu yıl öğrenci alacak meslek lisesi il ilgili şu bilgileri verdi;

“Biz teknik lise olarak düşünüyoruz. Ama milli eğitimin vereceği karar vardır. Milli eğitimimiz karar verdi ve kurucu müdürü okula atandı. Hizmete açıldı. Eksikleri belediye ve milli eğitim müdürlüğü ile birlikte tamamlayacağız. Kamu imkanlarını azami verimli olarak kullanabilmemiz gerekiyor. Takdir ederseniz Ağırnas’ta belediyenin epeyce belediye binası vardı. Bunları nasıl değerlendireceğimizi düşündük. Genel olarak da eğitim için kullanılmasını düşünüyorduk. Ağırnas’ı sadece beldesi olarak değil Koramaz vadisi olarak nitelendirdiğimiz Gesi’miz dahil o bölgedeki beldeleri içine alacak şekilde, bölgedeki çocuklarımızın farklı yerlerde değil kendi mahallesinde eğitim almalarını istedik. Biz tabi teşvik amaçlı olarak, ölü doğmasın üzerimize vazife değil ama. Okul açılır öğrenci bulunmazsa bir defa orası kapanır. Eskiye döner. Bu yıl itibarıyla meclisimize girecek. Eğitim yardımı yapmayı planlıyoruz. Çocuklarımız için teşvik amaçlıdır. Hakikaten çoğu ihtiyaç sahibidir. Teşvikimiz olacak. Hayırlı uğurlu olsun.”

DEĞERLENDİRME YAPTIK

İmar barışı ile ilgili de bilgi veren Başkan Büyükkılıç, “İmar barışı ile ilgili müracaatlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yapılıyor. Bize danışma amaçlı olarak, bilgi amaçlı olarak başvuran insanlarımız var. Yardımcı oluyoruz. İl müdürümüz ile bir görüşme yaptık. Eksikler, ihtiyaçlar yada nasıl yol çizilecek şeklinde istişarelerimiz oldu” dedi.

BOYUMUZU AŞACAK DURUMA GELDİK

Eğitime desteklerinin büyüyerek devam ettiğini aktaran Başkan Memduh Büyükkılıç, “Biz baştan beri alıştırmışız. Boyumuzu aşacak duruma geldik. Talepler doğrultusunda. Ki bizde hepsine yetiştirmeye ve karşılık bulmasını sağlıyoruz. Bizim iki gün önce yapılan değerlendirmede 20 okulun sıcak asfalt ile eylül ayındaki eğitim dönemine hazırlanması ve ele alınması, çevre düzenlemesi, okul ihtiyaçları ve donanımları ile tamamlanmasını sağlayacağız. Yıldırım Beyazıt’ta büyük bir proje var ve devam ediyor. Kaba inşaatı bitti. İnce işleri yapılıyor. İhaleler var. Orada da 15 milyon TL yatırım söz konusudur. Önümüzdeki seneye muhtemelen açılacak. Yaptığımız 12 okul var. 4 anaokulu var. Eğitim ile ilgili istekleri karşılamaya devam ediyoruz. Arsa karşılama ile yetinmiyoruz. Fiziki anlamda ihtiyaçları ve diğer talepleri karşılıyoruz. Kamu kurum ve kuruluşları ile en güzel dayanışmayı gösteriyoruz. Bizlere bu hizmeti verme imkanı veren hükümetimize, Cumhurbaşkanımıza ve milletvekilleri il bakanlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV