banner153
09 Aralık 2019 Pazartesi

BÜYÜKKILIÇ: DEDİKODU VE GIYBET HARAMDIR

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konuşmasında Büyükşehir Belediyesi ve şahsıyla ilgili dillendirilen dedikodulara da değindi. Türkiye üzerine oynanan oyunların eksik olmadığı gibi Kayseri’miz için de dedikoduların eksik olmadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Dedikodu ve gıybet haramdır” dedi.

15 Temmuz 2019 Pazartesi 11:46
Bu haber 235 kez okundu
BÜYÜKKILIÇ: DEDİKODU VE GIYBET HARAMDIR
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konuşmasında Büyükşehir Belediyesi ve şahsıyla ilgili dillendirilen dedikodulara da değindi. Türkiye üzerine oynanan oyunların eksik olmadığı gibi Kayseri’miz için de dedikoduların eksik olmadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Dedikodu ve gıybet haramdır” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz Kayseri’mize ve bize güvenen insanlara hizmet etmek için çalışırken hiçbir zaman değer vermediğimiz dedikodular çıkıyor. Türk milletinin inancında dedikodu ve gıybet haramdır. Elhamdülillah bizler bu dünyaya ve ahrete inanıyoruz. Hiçbir haber niteliği olmayan dedikoduların yazılması bizi ilgilendirmiyor. Önümüze ve hizmetimize bakıyoruz. Bunların olmaması lazım. Zaten ülkemiz üzerimize oynanan oyunları görüyoruz. Bu ülke insanlarından birisi gibi gözüküp, kendi imkanlarımızı bizlere silah olarak doğrultacak kadar haysiyetsizleşenler var. İnşallah biz birliğimizi, beraberliğimizi sağlayacak ve hep beraber kenetleneceğiz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve hep beraber Türkiye, hep beraber Kayseri olacağız. Bizim anlayışımız ve yaklaşımız bu. Biz Kayseri sevdalısıyız, Kayseri’mizi seviyoruz.”

BU ŞEHRİ YARALAYANLAR KENDİLERİ YARALANIR

Memduh Büyükkılıç’ın bir fani olduğunu ve aslolanın Kayseri olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi dedikodularla yaralamaya kimsenin hakkının olmadığını söyledi. Bu şehri yüceltmenin herkesin faydasına olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Bu güzel ve kadim şehri, değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu güzel şehrimizi gelin hep beraber elbirliği ile daha iyi noktalara taşıyalım. Zedelemeyelim, örselemeyelim. Dedikodularla bu şehirdeki insanları ötekileştirmeye, bizim itibarımızı zedelemeye yönelik davranış kimseye bir şey kazandırmaz. Bu şehri yaralayanlar kendileri yaralanır. Bu şehri yüceltir, güzelleştirirsek hepimiz faydalanırız” dedi.

ALTINDAN KALKAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR SORUN DA YOK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye ve hatta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sağlığını ve Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarını gerekçe göstererek istifasını verdiği şeklindeki dedikodulara üzüldüğünü ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Bu şehre hizmet eden, Melikgazi’yi cazibe merkezi yapmış olan Memduh Büyükkılıç’a bu şehir Büyükşehir’e hizmet etme şansı vermişse altından kalkamayacağımız hiçbir şey yok. Gerek tecrübe, gerek birikimimizle her güçlüğü aşarız. Dedikodularla niye zihnimizi meşgul edelim. Bizler ibadet aşkıyla çalışıyoruz. Hiçbir projemiz yarım kalmadı ve hepsini sürdürüyoruz. Hepsinin kaynaklarını sağladık. Cuma günü Milli Savunma Bakanımızla, Ulaştırma Bakanımızla projelerimiz için önümüze çıkan engellere takılmadan devam etmek amacıyla görüşmeler yaptık. Çarşamba günü Ulaştırma Bakanımızla bir kez daha görüşülecek. Havaalanının ihaleye çıkılması için gerekli adımı atıyoruz. Biz bunlar için çalışıyoruz. Biz neyle uğraşıyoruz, başkaları neyle uğraşıyor. İyi var, kötü var. Her şey zıttı ile kaim; ama ne olur hep güzellikler yanında yer alalım. Sonunda kazanan biz oluruz. Allah ömür verdikçe çalışmaya devam edeceğiz. Bizim 2 milyar TL filan da borcumuz yok. 1 milyar 200 milyon TL’lik 2035 yılına kadar yapılandırılmış bir borç söz konusu. Döndürülmeyecek bir borç değil. Bu kadar yatırım yapılmışsa, bu rakamlar doğaldır.  Rakamları kendileri uyduruyor, kendileri, inanıyor sonra bu dedikoduları paylaşıyor. Biz borcumuzu günü gününde ödüyoruz. Çok şükür sağlığımız da yerinde. Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki’ye istifamı sunmuşum da, o kabul etmemiş. Buna kargalar bile güler. Hatta Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmüşüm ve borcun altından kalkamıyorum istifamı istiyorum demişim. Sayın Cumhurbaşkanımız benim yol arkadaşım, dava arkadaşım, siyasi büyüğüm. Beni tanımayan, çalışma gayretimi, kapasitemi bilmeyen birisi değil. Dedikodulara Kayseri’miz adına üzülüyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV