banner87
15 Aralık 2018 Cumartesi

BÜYÜKKILIÇ KAPALI ÇARŞI ESNAFIYLA BULUŞTU

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kapalı Çarşı esnafını dinledi

28 Şubat 2018 Çarşamba 07:14
Bu haber 348 kez okundu
BÜYÜKKILIÇ KAPALI ÇARŞI ESNAFIYLA BULUŞTU
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kapalı Çarşı esnafını dinledi. Başkan, Kayseri ilinin banka, alış veriş, kuyumculuk, giyim ve toptan gıda gibi her türlü ticaretin Melikgazi’de gerçekleştiğini bu açıdan çarşı bölgesinin Kayseri’nin adeta ticaretin kalbi olduğunu söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Kapalı Çarşı’nın bugünün modern alış veriş merkezleri niteliğinde olduğunu dolayısı ile dikey alış veriş merkezlerine karşılık Osmanlı’nın yatay alış veriş merkezleri ile halkına hizmet sunduğunu belirtti.

Büyükkılıç, “Alış verişin ve ticaretin kalbi, tarihin mekanı kapalı çarşı esnafımızı ziyaret ettik. Çünkü yerleşmiş bir kültürün mirasını bu çarşılar taşımaktadır. Ticaret merkezi olması yanında Kapalı Çarşısı, aynı zamanda ülkemizin hattı dünya’nın tarihi mekanı olarak ev sahipliği yapmaktadır. Modern alış ve çok katlı çarşıları ile eski ve yeni ticaret merkezi aynı anda hizmet vermektedir. Gündüz nüfusu adeta patlama yapmaktadır. Bölge Şehri Kayseri için ayrı bir önem arz eden Kapalı Çarşı Esnafımızı ziyaret ederek, yapılan çalışmaları değerlendirdik. Çünkü bizim için vatandaşın memnuniyeti çok önemlidir” dedi.

Belediye çalışma ve hizmetleri ile bölgenin ticaret ve ekonomiye yön verdiklerini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, Kapalı Çarşı Esnafı ile yapılan sohbet ve gezinin çok yararlı olduğunu çünkü bu tür geziler ile hizmette bütünlük sağlandığını sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV