banner87
21 Mart 2019 Perşembe

BÜYÜKKILIÇ MESLEK LİSELİLERLE BULUŞTU

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç öğrencilere deneyimlerini anlattı

24 Şubat 2018 Cumartesi 09:31
Bu haber 357 kez okundu
BÜYÜKKILIÇ MESLEK LİSELİLERLE BULUŞTU
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin "Kariyer günleri" toplantısına iştirak ederek öğrenciler ile sohbet etti, çalışmalardan örnekler verdi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, özellikle bir ülkenin sanayi kalkınmasında teknik öğretim çok önemli olduğunu teorik bilgiler yanında uygulamalı atölye çalışmaların işgücü istihdamında kaliteyi artırdığını belirtti. Kariyer Günleri ile yapılan bu toplantıların aslında bir fikir, yaşam özgeçmişi, deneyimler, bilgiler ile örneklerin aktarılarak öğrencilerin bir bakıma hayata hazırladığını kaydetti.

Kayseri Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selçuk Erdem ile okul binası ve sınıfları gezen Başkan Memduh Büyükkılıç,  “Kayseri Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiöğrencilerinin "Kariyer günleri" etkinliğinin bu ay ki konuğu olmaktan son derece mutlu oldum. Öğrencilerimiz bu tür etkinlikler ile ufuklarını açıyor, meslekler hakkında bilgiler ediniyor ve geleceklerini planlıyor. Teknik bir lise oluşunuz açısından Kayseri’de bulunmanız bir şans çünkü Kayseri sanayi üretimleri açısından önü açık bir şehir ve şu anda bile şehrimizde 3 organize sanayi alanı var. Araba üretimine hazırız derken sadece arsa olarak değil sizlerin sayesinde işgücü olarak da hazırız diyebiliyoruz. Sizlere de sadece çalışmak düşüyor. Çünkü sizlerden başta aileniz ve bu millet çok şeyler bekliyor. Türkiye'yi 2023 hedefine ulaştıracak olan siz gençlerimizsiniz. Ayrıca sizlerin başarı bizleri gururlandırıyor. Ata sporu güreşte başarınızdan dolayı sizleri de kutluyorum” dedi.

Okul Müdürü Selçuk Erdem, “Sıradan bir belediyecilik anlayışının dışında Melikgazi Belediyesini referans bir belediye yapan başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Melikgazi Belediyesinin okullara verdiği desteği hiçbir zaman unutamayız. Her okulda mutlaka bir Melikgazi eseri vardır” dedi.

Programın sonunda Okul Müdürü Selçuk Erdem tarafından günün anısına Başkan Büyükkılıç’a plaket takdim edildi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV