banner87
21 Mayıs 2019 Salı

BÜYÜKKILIÇ ŞEKER ÇALIŞANLARI BULUŞTU

Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Şeker Fabrikasını ziyaret etti ve burada çalışanlarla öğle yemeğinde bir araya geldi.

05 Aralık 2018 Çarşamba 09:27
Bu haber 278 kez okundu
BÜYÜKKILIÇ ŞEKER ÇALIŞANLARI BULUŞTU
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Şeker Fabrikasını ziyaret etti ve burada çalışanlarla öğle yemeğinde bir araya geldi.

Başkan Memduh Büyükkılıç’a Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, İl yönetim Kurulu eşlik etti.

Kayseri Şeker Fabrikası’ndaki öğle yemeğinde, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Yönetim Kurulu Üyelerinden Hurşit Dede, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Genel Müdür yardımcıları da hazır bulundular.

Yemek öncesi konuşan Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, “Bizi bağrına basan Kayseri şeker fabrikamızda kampanya döneminde çalışan fedakâr çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti; “Lise yıllarımdan beri Şeker fabrikamızda iç içe oldum. Babam rahmetlinin toptan bakkaliyesi vardı. 1980 öncesi dönemlerde toptan bakkaliye işi ile uğraşan babam buradan şeker alırdı. Üç ay, bir ay, altı ay süresine göre önceden parayı yatırırız sıra bekleriz öyle alırdık. O günler çok şükür geride kaldı. Cenabı Allah'a şükürler olsun ülkemiz gelişti. Her şeyden önce insana değer veren insanı yaşat ki Devlet yaşasın diyen bir hükümetimiz ve çok şükür de insana hizmet sevdalısı bir felsefemiz var. Cenabı Allah Belediye Başkanı olarak hizmet etmeyi  nasip etti. Melikgazi'mizi cazibe Merkezi haline getirdik. Bu süreç devam ederken büyüğümüz değerli Cumhurbaşkanımız bizlere yeni bir görev tevdi etti. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görevlendirdi. Bizi sizlere emanet etti inşallah bu yükü hep beraber çekeceğiz.  Değerli kardeşlerim Her ne kadar AK Parti'den Belediye Başkan adayı isem de ayrıştırmadan, dışlamadan, ötekileştirmeden tüm kardeşlerimizle birlikte siyasi kaygı ve siyasi Parti farkı gözetmeden bu şehrin yükünü omuzlamak için yola çıktığımızı buradan ben paylaşmak istiyorum. Kimilerinin doktor abisiyim, kimilerinin Milletvekili kardeşiyim, kimlerinin Belediye Başkanı dostuyum. Ama onların bir parçasıyım.  Cenabı Allah bizleri sizlere layık kılsın inşallah el ele, gönül gönüle, her türlü kurum ve kuruluşlarımızda bu şehrimizi bugüne kadar olduğu gibi daha iyi konum ve durumlara daha güzel yerlere, ortak akıl ile sizlerin de önereceği projeleri de tavsiyeler ile, biz yaptık işinize gelirse demeden siz istediniz biz yaptık diyerek. En güzel şekilde bu şehrimizi ekonomide, ticarette, turizmde, sanayide, eğitimde, sağlıkta, tarihi Kültür mirasımızda, İnanç turizminde herşeyden önce Organize sanayilerimiz Sanayi odamızla, Ticaret odamızla ve tabii ki temel dinamiklerimiz olan bu fabrikalarımız ile kurum ve kuruluşlarımıza en güzel yere taşıyacağız.”

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da, konuşmasında, Memduh Büyükkılıç’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlendikten sonra Kayseri'mizdeki bütün kuruluşları ziyaret ettiğini ve bu çerçevede Kayseri Şeker’i de ziyaret etme zahmetinde bulundukları için kendilerine ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV