banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

BÜYÜKKILIÇ’IN SURİYE ÖNERİSİ KABUL EDİLDİ

Suriye’deki okulların onarımına harcanması yönünde öneride bulundu ve kabul gördü.

04 Nisan 2018 Çarşamba 07:33
Bu haber 432 kez okundu
BÜYÜKKILIÇ’IN SURİYE ÖNERİSİ KABUL EDİLDİ
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediyenin ev sahipliği yaptığı Kufi sanatıyla yapılmış eserlerin yer aldığı sergiyi açtı. Başkan, bu sergiden sağlanacak gelirinde Suriye’deki okulların onarımına harcanması yönünde öneride bulundu ve kabul gördü.

Melikgazi Belediyesi, kültürel ve sanatsal faaliyetlere yönelik desteklerini sürdürüyor. Belediyenin sergi salonunda Suriyeli öğretmen tarafından yapılan el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı sergi açılışı yapıldı.

Başkan Memduh Büyükkılıç, serginin açılışını yaparak emeği geçenlere teşekkür etti. Burada kısa bir konuşma yapan ve sergiyi gezen Başkan Büyükkılıç, “50.Yıl Dedeman İmam Hatip Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Vasım Alhmdou tarafından yapılan ve toplam 43 eserden oluşan Kufi sanatı ile yapılmış el emeği göz nuru eserlerin sergisini belediyemizin fuaye alanında açtık. Melikgazi Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya verdiğimiz önemin en güzel örneklerinden birisini daha yerine getirmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Hepsi birbirinden değerli bu eserleri hazırlayan Vasım hocamıza teşekkür ediyorum. Sergimizi gezip görmeleri için tüm hemşehrilerimizi belediyemize davet ediyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç, daha sonra sergideki el emeği göz nuru eserlerin satışa sunulup sunulmadığını sordu. Eserlerin satışa sunulduğu yönünde bilgi alan Başkan Büyükkılıç, bu kez de gelirinin ne yapılacağını sordu. Ardından bu konuda fikir beyan eden Büyükkılıç, “Suriyeli hocamız tarafından açılan bu serginin geliri yine Suriye’deki okulların onarımı için harcanması uygun olur. Bu yönde destekler sağlanırsa daha anlamlı olur ve yardımlar yerini bulur” dedi.

Başkanın bu teklifi hemen kabul gördü.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV