banner153
12 Ağustos 2020 Çarşamba

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI 15 TEMMUZ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz programı dolayısıyla anlamlı etkinliklere imza atıyor. Buna göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 15 Temmuz 2020 Etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Bakım Merkezleri ve Huzurevleri’nde barınan ulu çınarlara yönelik ‘15 Temmuz’ konulu şiir yarışması düzenlendi. Yarışmada Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi sakini 69 yaşındaki Ali Ceylan “Vatan Sevdası” şiiri ile birinci oldu.

16 Temmuz 2020 Perşembe 07:25
Bu haber 114 kez okundu
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI 15 TEMMUZ
Haberici -->

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz programı dolayısıyla anlamlı etkinliklere imza atıyor. Buna göre  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 15 Temmuz 2020 Etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Bakım Merkezleri ve Huzurevleri’nde barınan ulu çınarlara yönelik ‘15 Temmuz’ konulu şiir yarışması düzenlendi. Yarışmada Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi sakini 69 yaşındaki Ali Ceylan “Vatan Sevdası” şiiri ile birinci oldu.

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Bakım Merkezleri ve Huzurevleri’nde barınan yaşlılara yönelik ‘15 Temmuz’ konulu şiir yarışması düzenledi.  Darbe girişimine ilişkin, Türk milletinin destansı mücadelesi için yazılan şiirler adeta yaşlılarımızın o gece neler hissettiğini ve bu topraklara nasıl sahip çıkıldığını bir kez daha gösterdi. Yarışmayı,

“Gördük 15 Temmuz’u

 Öldürdüler kuzumuzu

 Türk İslam özümüzü

 Hainlere verme Yarabbi

 Reise tuzak kurdular

 Halis Demir’i vurdular

 Dört bir yanımı sardılar

 İmansızlara fırsat verme Yarabbi

 Biz o Allah’a inandık

 Vurulduk kana boyandık.

 Bilmedik kardeş sandık

 Sütsüzlere fırsat verme Yarabbi

 Bu eser senin eserin

 Bu asker senin askerin

 Vatanıma, bayrağıma sevgi beslerim

 Sevgimi hainlere verme yarabbi”

 şiiriyle  Hacı Rukiye Gazioğlu Huzur Evi sakini 69 yaşındaki Ali Ceylan 1’inci oldu. 15 Temmuz yarışmasında 1'inci olan şiire para ödülü verildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV