banner87
18 Temmuz 2019 Perşembe

BÜYÜKŞEHİR’DEN BAGAJ TALEBİ

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, ilçelerden kışlık yiyeceklerini getirmeye çalışan vatandaşların mevcut taşımacılık yapan araçlarda bagaj olmamasından dolayı sorun yaşadığını açıkladı.

12 Eylül 2018 Çarşamba 07:19
Bu haber 652 kez okundu
BÜYÜKŞEHİR’DEN BAGAJ TALEBİ
Haberici -->
Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, ilçelerden kışlık yiyeceklerini getirmeye çalışan vatandaşların mevcut taşımacılık yapan araçlarda bagaj olmamasından dolayı sorun yaşadığını açıkladı. Demir, her ilçeye her gün bagajlı bir araçla taşımacılık hizmeti verilmesini önerdi.

Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, ilçelerden ulaşımda yaşanan sıkıntılarla ilgili öneride bulundu. Başkan Demir, özellikle 65 yaş üstü ücretsiz binişle ilgili olarak yaşanan sıkıntıların üst seviyede olduğunu anlatarak, “Taşrada ve beldelerde ulaşım anlamında, 65 yaş üstü ile ilgili ciddi sıkıntılar var. Tekrar bu konu masaya yatırılmalıdır. Ki bu tekrar ele alınıp özellikle ilçelerle ilgili durum dikkate alınmalıdır” dedi.

İlçeden kent merkezine seyahat eden insanların ulaşımda bagaj sorunu yaşadığını anlatan Başkan Demir, şunları söyledi;

“Önemli bir konu var ve masaya yatırılması gerekiyor. İlçelerimiz, özellikle kırsal bölgeden kış yiyeceklerini getirenler var ve araçlarda bagaja ihtiyacı var. İnsanların elinde valizi oluyor, kışlık yiyecekleri var. Ama maalesef mevcut taşımacılık yapan araçların hiçbirinde bagaj yok. İnsanların mağdur olmaması adına en azından günlük her ilçeye bir tane bagajlı araç seferi konulabilir. Bu yönde halkın ciddi talebi var. Bunun çözümü noktasında ele alınırken değerlendirme yapılmalıdır.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV