banner87
18 Temmuz 2019 Perşembe

BÜYÜKŞEHİR’E ADAY

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edildi.

12 Eylül 2018 Çarşamba 07:33
Bu haber 2935 kez okundu
BÜYÜKŞEHİR’E ADAY
Haberici -->

Yerel seçim için aday konusunda siyasi partiler kollarını sıvarken mevcut bazı belediye başkanları da yeniden adaylıkları konusunda bazı iddialar çıkmaya başladı. 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edildi. İddialar Büyükkılıç’ın yakın çevresine yaptığı açıklamalara dayandırılıyor.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın adaylık süreci için kulis çalışmalarına ve Ankara’daki önemli isimlerle ön temaslara ve nabız yoklamasına başladığı öğrenildi. Halen Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Çelik, bir süre önce 2019 yerel seçimlerinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıklamıştı. Büyükkılıç’ın da adaylığını açıklaması halinde parti içinde yarışın bu iki isim arasında geçmesi bekleniyor.

Bu sebeple yapılan tüm anketlerde her manada ilk sırada çıkan Memduh Büyükkılıç’ın bu sefer Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilme ihtimalinin çok yüksek olduğu belirtiliyor. Büyükkılıç’ında yakın çevresine “Bu sefer  partimizin bir oy bile kaybetmeye sabrı yok onun için elimi taşın altına koyarak Büyükşehir’e aday olabilirim” dediği konuşuluyor.

AK Parti İl Teşkilatının son seçimlerde yüzde 15 oy kaybıyla Türkiye rekoru kırmasının ardından yerel seçimlerde  benzer bir hezimeti yaşamamak için, AK Parti’nin Kayseri’de “ekip adamımızdan aday gösterelim” anlayışının aksine, halkın sevdiği ve tercih ettiği isimlerin aday gösterileceği belirtiliyor. Genel seçimlerin ardından yerel seçimlerde de, aday isimleri yüzünden yaşanacak bir oy kaybı hezimetine ,Ak Parti Genel başkan Yardımcısı Özhaseki’nin de tahammülü olmadığı ve  bu nedenle ekip adamından ziyade halkta karşılığı olan kazanacak isimlerle seçime girilmesinden yana tercih kullanacağı öne sürüldü.

Çelik’in Erdoğan’a muhalif Şaban Bayrak ve Abdullah Gül ekibinin yakın akrabası olması ve yakın zamana kadar da onlarla birlikte hareket ettiği iddiaları Çelik’in şansını azaltan dezavantajlar olarak gösteriliyor.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV