banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yapılan yatırımları Kayseri Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği'ne bağlı 41 odanın başkan ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirdiği görsel brifingle anlattı.

09 Kasım 2018 Cuma 10:11
Bu haber 674 kez okundu
BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yapılan yatırımları Kayseri Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği'ne bağlı 41 odanın başkan ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirdiği görsel brifingle anlattı. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını takdire şayan bulduklarını ifade eden Oda Başkanları, Başkan Çelik’e teşekkür ettiler.

Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı meslek odalarının başkan ve yöneticilerinin katıldığı görsel brifing Asri Mezarlık içindeki Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, farklı mimarisi ile her görenin hayran kaldığı camii ile ilgili bilgiler verdi. Görsel brifingde Asri Mezarlık içinde yapılan diğer yatırım ve hizmetleri de anlatan Başkan Çelik, bu yatırımları yaparken şehirde yaşayanların görüşlerini de dikkate aldıklarını söyledi ve bu anlamda esnaf temsilcilerinin görüşlerinin de kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediyesi’nde 4 seneyi dolu dolu geçirmeye gayret ettiklerini ifade eden Başkan Mustafa Çelik, yapılanları şehirde yaşayanların bizzat görmesini istediklerini söyledi. Görsel brifing kapsamında Kocasinan Bulvarı’nı anlatırken bulvarda yapılan katlı kavşaklarla kesintisiz ulaşımı mümkün hale getirdiklerini ifade eden Başkan Çelik, Kocasinan Bulvarı’ndan Bekir Yıldız Bulvarı’na geçişi sağlayan Seyrani bağlantısını da oda başkanlarına gösterdi. Bu yolu kısa sürede açtıklarını dile getiren Başkan Çelik, yolun trafiği açılmasıyla büyük bir yükü aldığını söyledi.

REKOR SÜREDE YAPILAN YATIRIMLAR

Oda Başkanlarına Kocasinan Bulvarı’nı ve bulvar üzerindeki katlı kavşakları da gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, katlı kavşakları normal inşaat süresinden önce tamamladıklarını belirtti. Başkan Çelik, görsel brifing sırasında güzergahta olmayan 15 Temmuz Bulvarı, ilçelere yapılan yatırımlar gibi hizmet ve yatırımlar hakkında da bilgi verdi. Sivas Caddesi’ni Talas’a bağlayan kanal boyundan giderken bu yolu önümüzdeki yıl üç şeride çıkaracaklarını da ifade eden Başkan Çelik, Orgeneral Hulus Akar Bulvarı’nın eski adıyla Tavlusun Caddesi etabını anlatırken bu yolu rekor bir sürede yaptıklarını açıkladı. Yol üzerindeki 124 eski binayı yüzlerce hak sahibinin rızasını alarak yıktıklarını dile getiren Başkan Çelik, 33 gecekonduyu rızaen anlaşarak yıktıklarını kaydetti.

Görsel brifinge katılan diğer oda başkanları da yapılan yatırımlardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Mustafa Çelik’e teşekkür ettiler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV