banner167
banner179
09 Mart 2021 Salı

BÜYÜME SÜRDÜREBİLİR OLMALI

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 2019 yılının 3. Çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi. Büyümenin sürdürebilir olması gerektiğini söyledi.

04 Aralık 2019 Çarşamba 09:27
Bu haber 242 kez okundu
BÜYÜME SÜRDÜREBİLİR OLMALI
Haberici -->

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci,  2019 yılının 3. Çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi. Büyümenin sürdürebilir olması gerektiğini söyledi.

2019 yılı 3. çeyreğindeki yüzde 0,9’luk büyümenin beklentiler doğrultusunda gerçekleştiğini belirten Başkan Büyüksimitci, “Üç çeyrektir küçülen Türkiye ekonomisi beklentiler doğrultusunda yeniden büyüme dönemine girdi.  Önemli olan bundan sonraki süreçte büyümenin sürdürülebilir olmasıdır” dedi.

2020 yılının yeniden büyüme yılı olacağını ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Bundan sonraki hedefimiz üretime dayalı nitelikli ve sürdürülebilir bir büyüme hızını yakalamak. Üretime dayalı büyüme yatırımları ve istihdamı da artıracaktır. Özellikle dördüncü çeyrekte toparlanmanın daha güçlü olacağını görüyoruz. 2020 yılı Türkiye’nin yeniden büyüme yılı olacak” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV